TECHNY / USA. 23 sierpnia zakończyło się spotkanie prowincjałów Strefy Panamerykańskiej naszego Zgromadzenia. W spotkaniu uczestniczyło 25 przełożonych prowincji i prowincjalnych koordynatorów werbistowskich apostolatów.

Uczestnicy zastanawiali się między innymi nad wyzwaniami stojącymi przed werbistami w swoich prowincjach i w całej strefie Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej.

Jednym z punktów programu spotkania były warsztaty o teologii przewodnictwa w Kościele. Poprowadził je o. Stephen Bevans SVD, profesor Unii Teologów Katolickich. W czasie wspólnych wyjazdów mieli okazję zakosztować rejsu po rzece Chicago, a także zwiedzić samo miasto i zapoznać się z jego historią i architekturą.

Spotkanie prowincjałów Strefy Panamerykańskiej zorganizowane zostało przez Prowincję Chicago, do której należą USA, Kanada, oraz wyspye regionu Karaibów: Jamajka, Anguilla, Antigua, Montserrat, St. Kitts, Tortola, Virgin Gorda i Sint Maarten.

Do Strefy Panamerykańskiej naszego Zgromadzenia należy 16 prowincji obejmujących swym zasięciem 22 kraje w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej. Pracuje w nich 1255 werbistów, w tym 103 Polaków. Najwięcej werbistów w Polski (27) pracuje w Brazylii.

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

 • Wtedy siewca wyszedł siać

  Wtedy siewca wyszedł siać

  Wszyscy zastanawiali się, gdzie papież pojedzie. Wielkim zaskoczeniem było, że odwiedzi tylko stolicę. Nie przeszkodziło to jednak wielu katolikom, żeby Więcej
 • Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Oruro jest miastem położonym na płaskowyżu Altiplano w zachodniej Boliwii, na wysokości nieco ponad 3700 m.n.p.m. Zamieszkuje go blisko 300 Więcej
 • Matka Boska od kontenerów

  Matka Boska od kontenerów

  Myślałem, że bp Chindekasse żartuje mówiąc, iż jest pomysłodawcą i architektem jedynego chyba na świecie kościoła postawionego z kontenerów magazynowych! Więcej
 • 1