KULIKOWO / OBWÓD KALININGRADZKI. W Kulikowie w Obwodzie Kaliningradzkim zakończyły się Wakacje z Bogiem dla dzieci z grekokatolickiej Parafii Bożego Narodzenia w Kaliningradzie.

W wakacyjnym wypoczynku, zorganizowanym przez o. Andrzeja Zalewskiego SVD, wzięło udział 15 dzieci i 15 dorosłych opiekunów. Oprócz dzieci grekokatolickich były także dzieci z rodzin prawosławnych i staroborzędowców.

Tegoroczne Wakacje z Bogiem przebiegały pod hasłem "Chrześcijańska Planeta". Dzień zaczynał się od ćwiczeń porannych, po których następowała modlitwa, śniadanie i zajęcia w grupach. Po zajęciach codzienne była Boska Liturgia św. Jana Złotoustego. Po obiedzie był czas na wyjścia nad morze.

Gościliśmy artystów malarzy, pracowników Centrum Kultury i Rekreacji ze Swietłogorska, którzy przeprowadzili dla dzieci warsztaty lepienia aniołów z gliny oraz sportowe zajęcia związane z bohaterami rosyjskich bajek - mówi o. Andrzej. - Po kolacji mieliśmy jeszcze czas na pogodne wieczory i wspólną modlitwę.

Wakacje z Bogiem w Kulikowie trwały od 31 lipca do 6 sierpnia. Zorganizowane zostały w Domu św. Rafała założonym przez organizację Lumen Christi. Mogły się odbyć dzięki pomocy finansowej Prokury Misyjnej Polskiej Prowincji SVD.

O. Andrzej Zalewski SVD otrzymał święcenia kapłańskie w 2013 roku. Krótko po świeceniach rozpoczął posługę we wspólnocie grekokatolickiej w Kaliningradzie. Od 2 lat jest proboszczem nowoutworzonej Parafii ku czci Bozego Narodzenia Kościoła Katolickiego obrządku Bizantyjskiego.

         

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

 • Wtedy siewca wyszedł siać

  Wtedy siewca wyszedł siać

  Wszyscy zastanawiali się, gdzie papież pojedzie. Wielkim zaskoczeniem było, że odwiedzi tylko stolicę. Nie przeszkodziło to jednak wielu katolikom, żeby Więcej
 • Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Oruro jest miastem położonym na płaskowyżu Altiplano w zachodniej Boliwii, na wysokości nieco ponad 3700 m.n.p.m. Zamieszkuje go blisko 300 Więcej
 • Matka Boska od kontenerów

  Matka Boska od kontenerów

  Myślałem, że bp Chindekasse żartuje mówiąc, iż jest pomysłodawcą i architektem jedynego chyba na świecie kościoła postawionego z kontenerów magazynowych! Więcej
 • 1