general kalin02GWARDIEJSK
W dniach 7-9 sierpnia 2016 roku w wspólnocie werbistowskiej w Obwodzie Kaliningradzkim przebywał przełożony generalny o. Heinz Kulüke SVD.

Ojcec Generał zapoznał się z działalnością werbistów w tym rejonie Rosji oraz odwiedził wszystkie placówki, w których posługują misjoarze werbiści.

Podczas swojej wizyty ojciec Generał podziękował współbraciom służącym w Obwodzie Kaliningradzkim i przyniósł słowa pokrzepienia na dalsze lata posługi.

Obwód Kaliningradzki należy jurysdykcyjne do Polskiej Prowincji SVD. 3 polskich werbistów posługuje w Parafii Św. Józefa w Gwardiejsku, Parafii MB Bolesnej w Znamiensku, Kaplicy Św. Ansgara w Poleesku, Parafii Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Zalesiu oraz w grekokatolickiej Parafii ku czci Bożego Nardzenia w Kaliningradzie.

Oprócz Polski i Obwodu Kaliningradzkiego do Polskiej Prowincji należą także werbistowskie placówki na Ukrainie i Łotwie.

   

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

 • Wtedy siewca wyszedł siać

  Wtedy siewca wyszedł siać

  Wszyscy zastanawiali się, gdzie papież pojedzie. Wielkim zaskoczeniem było, że odwiedzi tylko stolicę. Nie przeszkodziło to jednak wielu katolikom, żeby Więcej
 • Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Oruro jest miastem położonym na płaskowyżu Altiplano w zachodniej Boliwii, na wysokości nieco ponad 3700 m.n.p.m. Zamieszkuje go blisko 300 Więcej
 • Matka Boska od kontenerów

  Matka Boska od kontenerów

  Myślałem, że bp Chindekasse żartuje mówiąc, iż jest pomysłodawcą i architektem jedynego chyba na świecie kościoła postawionego z kontenerów magazynowych! Więcej
 • 1