Zmarł br. Józef Ławicki SVD

1 grudnia, około godz. 6.00, w Szpitalu Onkologicznym w Bydgoszczy zmarł brat Józef Ławicki SVD.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 7 grudnia, w Domu Misyjnym św. Józefa w Górnej Grupie.

Br. Józef urodził się 21 grudnia 1935 r. w Boleszynie, w powiedzie Nowe Miasto Lubawskie, w województwie Warmińsko-Mazurskim. Był trzecim z sześciorga dzieci Jana i Marianny z domu Kozicka.

Do Zgromadzenia wstąpił 1 września 1951 r. w Górnej Grupie z pragnieniem służenia Bogu jako brat zakonny. 8 września następnego roku rozpoczął w Pieniężnie dwuletni nowicjat, który zakończył złożeniem pierwszych ślubów zakonnych 8 września 1954 r. Po odbyciu junioratu, 8 września 1960 r. w Chludowie złożył śluby wieczyste.

Następnie przez 7 lat pracował w Domu Misyjnym św. Krzyża w Nysie oraz w Domu św. Wojciecha w Pieniężnie, gdzie zdobywał wszechstronne wykształcenie rzemieślnicze, konieczne w jego przyszłej posłudze misyjnej. W marcu 1967 r., to wyjechał na misje do Indonezji, do prowincji Ende. Pracował tam niestrudzenie przez 46 lat.

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, decyzją Rady Generalnej, 13 sierpnia brat Józef został przeniesiony do Polski na zasłużona emeryturę i zamieszkał w Domu Misyjnym św. Józefa w Górnej Grupie.

Zmarł 1 grudnia 2013 r., mając prawie 78 lat.