Otwarte serce dla misji

PIENIĘŻNO
Od kilku tygodni włączyć się można w nową formę pomocy misjom proponowaną przez Referat Misyjny z Pieniężna.

"Otwarte serce" to akcja zbiórki prześcieradeł, kocy i ręczników, które trafią szpitali, przychodni, internatów i ochronek dla sierot i dzieci ulicy.

O taką formę pomocy od dawna proszą misjonarze i misjonarki pracujący w Ghanie, Togo, Angoli, Demokratycznej Republice Konga i Papui Nowej Gwinei.

Organizatorzy podkreślają, że aby przekazane rzeczy były przydatne w krajach misyjnych powinny to być rzeczy nowe i czyste oraz posiadać metki. Jeśli to tylko możliwe najlepiej, by były oryginalnie zapakowane.

"Dary te pomogą bardzo wielu podopiecznym i pacjentom ośrodków prowadzonych przez misjonarzy - podkreślają organizatorzy. - Pozwolą na spokojny odpoczynek w higienicznych i nie urągających ich godności warunkach.

Akcję "Otwarte serce" wesprzeć można również wpłacając ofiarę na konto Referatu Misyjnego w Pieniężnie lub na konto dowolnego werbistowskiego Referatu Misyjnego działającego przy każdym domu misyjnym.

Więcej informacji na temat prowadzonej akcji oraz numery kont bankowych znaleźć można na stronie internetowej www.seminarium.org.pl/referat.


Kliknij, by zobaczyć/pobrać plakat w pełnej rozdzielczości

Polecamy Akcje

 • Sierociniec Kasih Indah

  Sierociniec Kasih Indah

  Już od ponad 50 lat polscy werbiści pracują w Indonezji. W miejscowości Lewoleba - Lamahora wybudowali sierociniec. Możesz wesprzeć jego funkcjonowanie… WIĘCEJ
 • Znaki wiary

  Znaki wiary

  Krzyżyk, medalik, lub różaniec to ważne elementy pomagające w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Bardzo często to widzialne znaki przynależności do WIĘCEJ
 • 1