Wraz z 1. Niedzielą Adwentu rozpoczęła się doroczna Werbistowska Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu. Chodzi w niej o duchową i materialną pomoc misjonarzom i misjonarkom.

Tradycyjnie przygotowano kilka projektów, które można wesprzeć nie tylko ofiarą materialną, ale przede wszystkim modlitwą, o którą misjonarze bezustannie proszą, szczególnie w trudnym czasie pandemii.

W tym roku można wesprzeć na przykład o. Edwarda Sito SVD, który stara się o zebranie środków na zakup generatora prądu dla rozgłośni radiowej „Radio Ecclesia” działającej z Diecezji Dundo w Angoli. Jak zapewnia o. Edward, generator zapewni nieprzerwane funkcjonowanie stacji bez względu na częste przerwy w dostawie prądu.

Innym projektem wartym szczególnej uwagi jest zbiórka funduszy na remont zerwanego przez wichurę dachu z kaplicy pw. Świętego Józefa Freinademetza w Kagniagbara w środkowym Togo (więcej informacji o projekcie).

logo nowe blue50pxZobacz pełną listę projektów w ramach Adwentowej Akcji

Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu organizowana jest przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie.

 

0
0
0
s2sdefault

Polecamy Akcje

 • Sierociniec Kasih Indah

  Sierociniec Kasih Indah

  Już od ponad 50 lat polscy werbiści pracują w Indonezji. W miejscowości Lewoleba - Lamahora wybudowali sierociniec. Możesz wesprzeć jego funkcjonowanie… WIĘCEJ
 • Znaki wiary

  Znaki wiary

  Krzyżyk, medalik, lub różaniec to ważne elementy pomagające w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Bardzo często to widzialne znaki przynależności do WIĘCEJ
 • 1

kagniangbara banner1600px min