Po krótkiej przerwie Referat Misyjny z Pieniężna wznowił akcję "Blachy na misyjne dachy". Jej celem jest zbiórka środków finansowych na budowę lub remont zadaszeń chroniących kościoły i kaplice w krajach, w których pracują werbiści i siostry Służebnice Ducha Świętego.

W akcję prowadzoną od 2010 roku, włączyło się kilka tysięcy osób z całej Polski. Po 2 latach przerwy wznawiamy ją i zapraszamy do współpracy.

W wielu parafiach i wspólnotach w ubogich krajach misyjnych wciąż bardzo dużym nakładem pracy i sił, z lokalnych materiałów, powstają kościoły i kaplice misyjne. Problemem zawsze jest dach. Zrobiony z trzciny, trawy czy liści palmy jest nietrwały, gdyż po około 2 latach zaczyna butwieć - czytamy na plakacie akcji. - W konsekwencji większa ulewa lub mocniejszy wiatr sprawiają, że dach zapada się niszcząc wyposażenie, często zdobyte kosztem wielu wyrzeczeń. Podobnie rzecz wygląda z niewielkimi budynkami należącymi do parafialnych wspólnot czy małymi dwuizbowymi szkołami w odległych cywilizacji miejscach.

Akcja "Blachy na misyjne dachy" ma jeszcze jeden wymiar, gdyż poprawnie i trwale zbudowany dach, nie tylko chroni budynek i wyposażenie, ale może wspomóc w zaopatrzeniu w wodę mieszkańców wioski. Deszczówka zbierana w odpowiednie zbiorniki w miesiącach suszy jest bezcennym żródłem wody pitnej. 

W akcję można włączyć się przekazując dowolną ofiarę na konto Referatu Misyjnego w Pieniężnie. Ważne, by dodać dopisek „Blachy na misyjne dachy”.

Dane konta bankowego
Bank PEKAO S.A. o. Elbląg
42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

blachy na dachy 2019 800px min

Pobierz pełną wersję plakatu
(JPG - 6,5 MB)

Polecamy Akcje

 • Sierociniec Kasih Indah

  Sierociniec Kasih Indah

  Już od ponad 50 lat polscy werbiści pracują w Indonezji. W miejscowości Lewoleba - Lamahora wybudowali sierociniec. Możesz wesprzeć jego funkcjonowanie… WIĘCEJ
 • Znaki wiary

  Znaki wiary

  Krzyżyk, medalik, lub różaniec to ważne elementy pomagające w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Bardzo często to widzialne znaki przynależności do WIĘCEJ
 • 1