kagniangbara banner

PIENIĘŻNO. Rok 2018 jest rokiem niezwykłym. Obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i dziękujemy Bogu za ten dar modląc się o pomyślność dla Ojczyzny i wszystkich jej obywateli. Świętujemy także 100. rocznicę urodzin o. Mariana Żelazka SVD, który przez 56 lat pracował w Indiach wśród najbiedniejszych z biednych.

W miarę możliwości prosimy o pomoc w sparciu, któregoś z poniższych projektów w ramach Wielkanocnej Akcji Pomocy Kościołowi Misyjnemu – Pieniężno 2018.

Wsparcie można skierować na konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów z Pieniężna lub na konto domu misyjnego albo werbistowskiej instytucji misyjnej w Polsce, którymi utrzymujecie Państwo stały kontakt.

Oto tegoroczne projekty misyjne:

WIELKANOCNE ŚNIADANIE. Zasiadając do wielkanocnego śniadania w gronie Rodzinnym i Bliskich, dzieląc radość Zmartwychwstania Pańskiego, możemy podać głodnym i opuszczonym zbawienną kromkę chleba. Możemy zaprosić w duchowy sposób do wspólnego świętowania cierpiących głód, chorych, samotnych, ofiary wojen i przemocy z krajów misyjnych.

BILETY I WYPRAWKA. Zakup biletów i niezbędnych rzeczy służących w pracy misyjnej to spory wydatek. Możemy pomóc młodym misjonarzom – duchownym i świeckim w stawianiu pierwszych kroków na misyjnej niwie.

CODZIENNE UTRZYMANIE MISJONARZY. Aby misjonarze owocnie głosili Ewangelię, trzeba zapewnić im podstawowe utrzymanie. Mimo szczerych chęci, w wielu krajach misyjnych tamtejsi wierni z powodu biedy nie są w stanie tego uczynić.

WYPOSAŻENIE KOŚCIOŁÓW I KAPLIC. Pomóżmy w godnym i głębokim przeżywaniu liturgii i wiary wiernym z ubogich krajów misyjnych. Nie chodzi tu o luksusowe czy zbędne przedmioty, ale o rzeczy i paramenty liturgiczne, które są konieczne do sprawowania liturgii. O. Łukasz Chrunik pracujący w Tambowie w Rosji prosi o pomoc w zakupie gongu liturgicznego.

OŚRODEK W NAMPOCH. O. Marian Schwark prosi o pomoc w zakupie wyposażenia sali porodowej i oddziału położniczego w misyjnym ośrodku zdrowia na północy Togo w Nampoch (łóżko porodowe, fotel ginekologiczny, elektroniczna waga do ważenia niemowląt itp.).

MUZEUM O. ŻELAZKA. Obchodzimy setną rocznicę urodzin o. Mariana Żelazka. Odbudowujemy muzeum misyjne w Chludowie, w którym znajduje się m.in. stała ekspozycja poświęcona o. Marianowi. Warto upamiętnić nestora polskich misjonarzy i rzesze zaangażowanych Dobrodziejów w misyjne dzieło Kościoła.

GÓRA RYŻU. Nie wyobrażamy sobie, że może zabraknąć nam codziennego chleba, który był zawsze symbolem sytości. Jego brak oznaczał głód, nędzę i śmierć. Podobnie jest w krajach azjatyckich, gdzie ryż jest podstawą jak dla nas chleb. Pomóżmy chorym, żyjącym w osiedlach dla trędowatych, osieroconym i błąkającym się po ulicach dzieciom oraz doświadczającym głodu nie z własnej winy. Syci będą mogli z wiarą patrzeć w przyszłość i próbować zmieniać swój los. Niech będzie to naszym dziękczynieniem za dar życia i misyjnej posługi o. Mariana Żelazka SVD, który najbiedniejszym z biednych służył do końca.

INTENCJE MSZALNE DLA MISJONARZY. To codzienne i regularne wsparcie misjonarzy w ich posłudze.

 

 

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy Akcje

 • Sierociniec Kasih Indah

  Sierociniec Kasih Indah

  Już od ponad 50 lat polscy werbiści pracują w Indonezji. W miejscowości Lewoleba - Lamahora wybudowali sierociniec. Możesz wesprzeć jego funkcjonowanie… WIĘCEJ
 • Znaki wiary

  Znaki wiary

  Krzyżyk, medalik, lub różaniec to ważne elementy pomagające w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Bardzo często to widzialne znaki przynależności do WIĘCEJ
 • 1

kagniangbara banner1600px min