PIENIĘŻNO
W I niedzielę Adwentu, 29 listopada 2015 roku, rozpoczyna się kolejna Werbistowska Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu.

Można się w nią włączyć przez modlitwę za misje i misjonarzy, a także wybierając jedną z akcji tematycznych przygotowanych z tej okazji.

Część prowadzonych akcji jest cykliczna i odbywa się już po raz kolejny. Są jednak i projekty szczególne, wynikające z bieżących potrzeb misjonarzy i misjonarek.

Oto lista projektów organizowanych w ramach tegorocznej Werbistowskiej Adwentowej Akcji Pomocy Kościołowi Misyjnemu:

WIGILIJNY STÓŁ – Puste miejsce przy wigilijnym stole to nasza bożonarodzeniowa tradycja, „zaproś duchowo” misjonarza przez złożenie na ten cel ofiary, aby z Twojego świątecznego stołu mógł dać innym. Niech do Twego wigilijnego stołu „zasiądą duchowo” potrzebujący z krajów misyjnych, cierpiący z powodu konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych.

KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE – Odradzające się wspólnoty katolickie na Wschodzie wciąż borykają się z wieloma trudnościami, których same nie są w stanie pokonać.

POMOC DZIECIOM – Osierocone, bezbronne, głodne i bez perspektyw na przyszłość dzieci to nierzadkie zjawisko w wielu krajach misyjnych. Możesz pomóc odmienić ich los.

GŁOSIĆ MIŁOSIERDZIE – O. Piotr Handziuk SVD, pracujący w Demokratycznej Republice Konga, prosi o pomoc w dofinansowaniu wydania modlitewnika, który szerzyłby kult Bożego Miłosierdzia w tym afrykańskim kraju.

MISYJNY DZWON – O. Marian Faliszek z Papui Nowej Gwinei, prosi o dzwon do kaplicy znajdującej się na terenie miasteczka studenckiego w St. Benedict Campus w Wewak.

SIOSTRY SŁUŻEBNICE DUCHA ŚWIĘTEGO z Ghany proszą o pomoc w wyposażeniu gabinetu ginekologicznego w szpitalu Świętej Rodziny w Nkawkaw oraz przychodni misyjnej w Kwasi Fante – Afram Plains.

INTENCJE MSZALNE DLA MISJONARZY – To codzienne i regularne wsparcie misjonarzy w ich posłudze.

 

Ewentualnego wsparcia możecie Państwo dokonać wpłacając ofiarę na podane konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie

Referat Misyjny Księży Werbistów
Kolonia 19
14-520 Pieniężno

Bank Pekao S.A. Oddz. Elbląg
Nr 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

albo na konto dowolnego Referatu Misyjnego lub Domu Misyjnego Księży Werbistów w Polsce z dopiskiem wybranego przez Was projektu misyjnego.

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące tegorocznej Werbistowskiej Adwentowej Akcji Pomocy Kościołowi Misyjnemu można skontaktować się z Referatem Misyjnym w Pieniężnie:

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 55 242 92 43 (telefon czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30)
Fax 55 242 93 92

 

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy Akcje

 • Sierociniec Kasih Indah

  Sierociniec Kasih Indah

  Już od ponad 50 lat polscy werbiści pracują w Indonezji. W miejscowości Lewoleba - Lamahora wybudowali sierociniec. Możesz wesprzeć jego funkcjonowanie… Więcej
 • Znaki wiary

  Znaki wiary

  Krzyżyk, medalik, lub różaniec to ważne elementy pomagające w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Bardzo często to widzialne znaki przynależności do Więcej
 • 1