Pomoc dla Mozambiku

Po przejścu cyklonu Idai i następującej po nim powodzi w Mozambiku, Zimbabwe i Malawi, pragniemy odpowiedzieć na najbardziej bieżące potrzeby werbistów i sióstr SSpS tam pracujących, a szczególnie ludzi, wśród których żyją.

Zachęcamy do włączenia się w Akcję MOZAMBIK, której celem jest zbiórka środków finansowych. Każda, nawet najmniejsza ofiara, może okazać się na wagę złota. Akcja organizowana jest przez Referat Misyjny z Pieniężna, na konto którego można przekazywać ofiary.

Czytaj więcej...

Akcja "Blachy na misyjne dachy"

Po krótkiej przerwie Referat Misyjny z Pieniężna wznowił akcję "Blachy na misyjne dachy". Jej celem jest zbiórka środków finansowych na budowę lub remont zadaszeń chroniących kościoły i kaplice w krajach, w których pracują werbiści i siostry Służebnice Ducha Świętego.

W akcję prowadzoną od 2010 roku, włączyło się kilka tysięcy osób z całej Polski. Po 2 latach przerwy wznawiamy ją i zapraszamy do współpracy.

Czytaj więcej...

XXV Akcja św. Krzysztofa

Wraz z nowym rokiem kalendarzowym rozpoczęła się jubileuszowa edycja Akcji Pomocy Kierowców na rzecz Misyjnych Środków Transportu, znana jako Akcja Św. Krzysztofa. W tym roku akcja prowadzona jest już po raz 25.

Jak co roku zachęcamy do wsparcia zakupu lub remontu samochodów, motocykli, łodzi i innych środków transportu wykorzystywanych przez misjonarzy w ich codziennej pracy duszpasterskiej i animacyjnej.

Czytaj więcej...

Witraże dla Afryki

"Witraże dla Afryki" to akcja Referatu Misyjnego z Pieniężna rozpoczęta w 2019 roku. Jej celem jest pomoc dla warsztatu produkcji i naprawy witraży w stolicy Togo, Lomé. Został on założony przez werbistów.

Prosimy o finansowe wsparcie na zakup szkła witrażowego i ołowiu dla warsztatu w Lomé, aby mógł sprostać zamówieniom. Można również ofiarować ołów i szkło witrażowe.

Czytaj więcej...

Góra ryżu

“Góra ryżu” to nowa akcja Referatu Misyjnego z Pieniężna, której celem jest zbiórka środków na dofinansowanie wyżywienia najbiedniejszych mieszkańców krajów Azji.

Akcja trwa już od jakiegoś czasu i w naturalny sposób wpisuje się w tegoroczne obchody 100. rocznicy urodzin o. Mariana Żelazka SVD, misjonarza trędowatych w Indiach.

Czytaj więcej...

Wiekanocna Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu 2018

PIENIĘŻNO. Rok 2018 jest rokiem niezwykłym. Obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i dziękujemy Bogu za ten dar modląc się o pomyślność dla Ojczyzny i wszystkich jej obywateli. Świętujemy także 100. rocznicę urodzin o. Mariana Żelazka SVD, który przez 56 lat pracował w Indiach wśród najbiedniejszych z biednych.

W miarę możliwości prosimy o pomoc w sparciu, któregoś z poniższych projektów w ramach Wielkanocnej Akcji Pomocy Kościołowi Misyjnemu – Pieniężno 2018.

Czytaj więcej...

Akcja "Szkoła Beatrix"

W związku z obchodami 100. rocznicy urodzin o. Mariana Żelazka SVD Referat Misyjny w Pieniężnie wznowił prowadzoną kilka lat temu akcję "Szkoła Beatrix". Jej celem jest zbiór funduszy na funkcjonowanie szkoły dla trędowatych w Puri.

O. Marian założył szkołę w 1983 roku jako miejsce nauki dzieci rodziców chorych na trąd, które z powodu choroby nie mogły się dostać do innych szkół.

Czytaj więcej...

Akcja św. Krzysztofa 2018

Referat Misyjny z Pieniężna zaprasza do włączenia się w XXIV edycję Akcji Pomocy Kierowców na rzecz Misyjnych Środków Transportu, zwaną powszechnie Akcją św. Krzysztofa.

Bez środków transportu misjonarze nie są w stanie efektywnie pomóc powierzonym sobie ludziom. Stawka jest tym większa, gdy w grę wchodzi życie, zdrowie, przyszłość i zbawienie ludzi, którzy bardzo często zostali pozostawieni samym sobie.

Czytaj więcej...

Polecamy Akcje

 • Sierociniec Kasih Indah

  Sierociniec Kasih Indah

  Już od ponad 50 lat polscy werbiści pracują w Indonezji. W miejscowości Lewoleba - Lamahora wybudowali sierociniec. Możesz wesprzeć jego funkcjonowanie… Więcej
 • Znaki wiary

  Znaki wiary

  Krzyżyk, medalik, lub różaniec to ważne elementy pomagające w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Bardzo często to widzialne znaki przynależności do Więcej
 • 1