Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu 2020

Wraz z 1. Niedzielą Adwentu rozpoczęła się doroczna Werbistowska Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu. Chodzi w niej o duchową i materialną pomoc misjonarzom i misjonarkom.

Tradycyjnie przygotowano kilka projektów, które można wesprzeć nie tylko ofiarą materialną, ale przede wszystkim modlitwą, o którą misjonarze bezustannie proszą, szczególnie w trudnym czasie pandemii.

Czytaj więcej...

XXVI Akcja św. Krzysztofa

Wraz z nowym rokiem rozpoczynamy kolejną edycję Werbistowskiej Akcji Pomocy Kierowców na Rzecz Misyjnych Środków Transportu, znaną szerzej jako Akcja św. Krzysztofa. Już po raz 26. chcemy wspomóc misjonarzy i misjonarki w zakupie, remoncie lub utrzymaniu samochodów, ambulansów, łodzi, motocykli czy rowerów.

Włączając się w akcję możemy pomóc nie tylko samym misjonarzom i misjonarkom, ale także ludziom, wśród których pracują. To właśnie najróżniejsze misyjne środki transportu służą nie tylko ewangelizacji, ale są wykorzystywane w bieżącej pomocy wspólnotom misyjnym.

Czytaj więcej...

Pomoc dla Mozambiku

Po przejścu cyklonu Idai i następującej po nim powodzi w Mozambiku, Zimbabwe i Malawi, pragniemy odpowiedzieć na najbardziej bieżące potrzeby werbistów i sióstr SSpS tam pracujących, a szczególnie ludzi, wśród których żyją.

Zachęcamy do włączenia się w Akcję MOZAMBIK, której celem jest zbiórka środków finansowych. Każda, nawet najmniejsza ofiara, może okazać się na wagę złota. Akcja organizowana jest przez Referat Misyjny z Pieniężna, na konto którego można przekazywać ofiary.

Czytaj więcej...

Akcja "Blachy na misyjne dachy"

Po krótkiej przerwie Referat Misyjny z Pieniężna wznowił akcję "Blachy na misyjne dachy". Jej celem jest zbiórka środków finansowych na budowę lub remont zadaszeń chroniących kościoły i kaplice w krajach, w których pracują werbiści i siostry Służebnice Ducha Świętego.

W akcję prowadzoną od 2010 roku, włączyło się kilka tysięcy osób z całej Polski. Po 2 latach przerwy wznawiamy ją i zapraszamy do współpracy.

Czytaj więcej...

XXV Akcja św. Krzysztofa

Wraz z nowym rokiem kalendarzowym rozpoczęła się jubileuszowa edycja Akcji Pomocy Kierowców na rzecz Misyjnych Środków Transportu, znana jako Akcja Św. Krzysztofa. W tym roku akcja prowadzona jest już po raz 25.

Jak co roku zachęcamy do wsparcia zakupu lub remontu samochodów, motocykli, łodzi i innych środków transportu wykorzystywanych przez misjonarzy w ich codziennej pracy duszpasterskiej i animacyjnej.

Czytaj więcej...

Witraże dla Afryki

"Witraże dla Afryki" to akcja Referatu Misyjnego z Pieniężna rozpoczęta w 2019 roku. Jej celem jest pomoc dla warsztatu produkcji i naprawy witraży w stolicy Togo, Lomé. Został on założony przez werbistów.

Prosimy o finansowe wsparcie na zakup szkła witrażowego i ołowiu dla warsztatu w Lomé, aby mógł sprostać zamówieniom. Można również ofiarować ołów i szkło witrażowe.

Czytaj więcej...

Góra ryżu

“Góra ryżu” to nowa akcja Referatu Misyjnego z Pieniężna, której celem jest zbiórka środków na dofinansowanie wyżywienia najbiedniejszych mieszkańców krajów Azji.

Akcja trwa już od jakiegoś czasu i w naturalny sposób wpisuje się w tegoroczne obchody 100. rocznicy urodzin o. Mariana Żelazka SVD, misjonarza trędowatych w Indiach.

Czytaj więcej...

Akcja "Szkoła Beatrix"

W związku z obchodami 100. rocznicy urodzin o. Mariana Żelazka SVD Referat Misyjny w Pieniężnie wznowił prowadzoną kilka lat temu akcję "Szkoła Beatrix". Jej celem jest zbiór funduszy na funkcjonowanie szkoły dla trędowatych w Puri.

O. Marian założył szkołę w 1983 roku jako miejsce nauki dzieci rodziców chorych na trąd, które z powodu choroby nie mogły się dostać do innych szkół.

Czytaj więcej...

Polecamy Akcje

 • Sierociniec Kasih Indah

  Sierociniec Kasih Indah

  Już od ponad 50 lat polscy werbiści pracują w Indonezji. W miejscowości Lewoleba - Lamahora wybudowali sierociniec. Możesz wesprzeć jego funkcjonowanie… WIĘCEJ
 • Znaki wiary

  Znaki wiary

  Krzyżyk, medalik, lub różaniec to ważne elementy pomagające w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Bardzo często to widzialne znaki przynależności do WIĘCEJ
 • 1

kagniangbara banner1600px min