Akcja św. Krzysztofa 2022

Rozpoczęła się XXVIII Werbistowska Akcja Pomocy Kierowców na Rzecz Misyjnych Środków Transportu, zwana popularnie Akcją św. Krzysztofa 2022. W tym roku o wsparcie proszą misjonarze i misjonarki pracujący między innymi w Indiach, Togo, Papui Nowej Gwinei.

Ta pomoc pozwoli misjonarzom dotrzeć z Ewangelią do miejsc najbardziej oddalonych od głównych traktów. Będą mogli również pomóc chorym i potrzebującym, a życie i posługa misyjna staną się nieco łatwiejsze. 

Czytaj więcej...

Pomoc ofiarom tajfunu Rai na Filipinach

Tajfun Rai (Odette) był potężnym i katastrofalnym cyklonem tropikalnym, który uderzył w południowo-wchodnie Filipiny wieczorem 16 grudnia 2021 roku. Wiatr osiągnął prędkość 195 km/h i przyniósł ogromne zniszczenia.

Bardzo mocno ucierpiały wyspy Mindanao (szczególnie okolice miasta Surigao), Leyte, Bohol oraz cała południowa część wyspy Cebu, w tym prawie milionowe miasto Cebu, piąte najludniejsze miasto kraju.

Czytaj więcej...

Akcja "Indiański chór"

Wiosną 2021 roku Referat Misyjny w Pieniężnie rozpoczął akcję “Indiański chór”, której celem zbiórka finansów na dalsze funkcjonowanie chóru i orkiestry Arakaendar, wykonujących muzykę baroku misyjnego z Ameryki Łacińskiej. Warto wspomóc boliwijskich artystów w rozwijaniu swojej pasji i ocalić od zapomnienia tę niezwykłą formę ewangelizacji.

Czytaj więcej...

Akcja św. Krzysztofa 2021

Wraz z nowym rokiem kalendarzowym rozpoczęła się także XXVII Werbistowska Akcja Pomocy Kierowców na rzecz Misyjnych Środków Transportu, znana jako Akcja św. Krzysztofa.

Jak co roku prosimy o wsparcie duchowe i materialne misjonarzy w zakupie, utrzymaniu lub remoncie misyjnych środków transportu – samochodów, motocykli, łodzi, rowerów. Bez nich na olbrzymich terenach misyjnych nie byłoby możliwe głoszenie Ewangelii, pomoc potrzebującym i chorym, czy utrzymanie kontaktu z wiernymi.

Czytaj więcej...

Pomoc dla Mozambiku

Po przejścu cyklonu Idai i następującej po nim powodzi w Mozambiku, Zimbabwe i Malawi, pragniemy odpowiedzieć na najbardziej bieżące potrzeby werbistów i sióstr SSpS tam pracujących, a szczególnie ludzi, wśród których żyją.

Zachęcamy do włączenia się w Akcję MOZAMBIK, której celem jest zbiórka środków finansowych. Każda, nawet najmniejsza ofiara, może okazać się na wagę złota. Akcja organizowana jest przez Referat Misyjny z Pieniężna, na konto którego można przekazywać ofiary.

Czytaj więcej...

Akcja "Blachy na misyjne dachy"

Po krótkiej przerwie Referat Misyjny z Pieniężna wznowił akcję "Blachy na misyjne dachy". Jej celem jest zbiórka środków finansowych na budowę lub remont zadaszeń chroniących kościoły i kaplice w krajach, w których pracują werbiści i siostry Służebnice Ducha Świętego.

W akcję prowadzoną od 2010 roku, włączyło się kilka tysięcy osób z całej Polski. Po 2 latach przerwy wznawiamy ją i zapraszamy do współpracy.

Czytaj więcej...

Witraże dla Afryki

"Witraże dla Afryki" to akcja Referatu Misyjnego z Pieniężna rozpoczęta w 2019 roku. Jej celem jest pomoc dla warsztatu produkcji i naprawy witraży w stolicy Togo, Lomé. Został on założony przez werbistów.

Prosimy o finansowe wsparcie na zakup szkła witrażowego i ołowiu dla warsztatu w Lomé, aby mógł sprostać zamówieniom. Można również ofiarować ołów i szkło witrażowe.

Czytaj więcej...

Góra ryżu

“Góra ryżu” to nowa akcja Referatu Misyjnego z Pieniężna, której celem jest zbiórka środków na dofinansowanie wyżywienia najbiedniejszych mieszkańców krajów Azji.

Akcja trwa już od jakiegoś czasu i w naturalny sposób wpisuje się w tegoroczne obchody 100. rocznicy urodzin o. Mariana Żelazka SVD, misjonarza trędowatych w Indiach.

Czytaj więcej...

Polecamy Akcje

 • Sierociniec Kasih Indah

  Sierociniec Kasih Indah

  Już od ponad 50 lat polscy werbiści pracują w Indonezji. W miejscowości Lewoleba - Lamahora wybudowali sierociniec. Możesz wesprzeć jego funkcjonowanie… WIĘCEJ
 • Znaki wiary

  Znaki wiary

  Krzyżyk, medalik, lub różaniec to ważne elementy pomagające w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Bardzo często to widzialne znaki przynależności do WIĘCEJ
 • 1