wszystkie narody
Jesteśmy posłani, aby
poznały światło Słowa
istotną częścią
Wrażliwość na znaki czasu jest
naszego powołania misyjnego
oddajemy na służbę
Czas, talenty, prace i dobra wspólnoty
naszych misyjnych zadań

różnych narodowości

W naszych wspólnotach współbracia
żyją i pracują razem
pójść wszędzie
Gotowi jesteśmy
dokąd poślą nas przełożeni

misji kościoła

Wszystkie nasze prace służą
i temu są podporządkowane
poznali Boga,
Żyjemy tak, aby ludzie
którego im głosimy

opuścić ojczyznę.

Współbracia w każdej chwili muszą być gotowi
To istotna cecha naszego powołania.

stałość i wolność

Śluby zakonne dają
naszej misjonarskiej służbie

gdzie nie ma innych,

W pierwszym rzędzie idziemy tam,
którzy głosiliby Ewangelię

między ludźmi,

Pracujemy na rzecz sprawiedliwości
przeciwko egoizmowi i nadużywaniu władzy
Arrow
Arrow
Slider
 • 1 Wolontariusz APOLLOSA w Boliwii
 • 2 115 lat katedry w Lomé
 • 3 Kolejna szkoła włącza się w werbistowskie akcje misyjne
 • 4 Msze święte w języku chińskim
 • 5 Prezentacja książki "Misja Panama"
 • 6 Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej
 • 7 Odpust ku czci św. Stanisława Kostki
 • 8 Werbista na czele Stowarzyszenia Misjologów Polskich
 • 9 60-lecie święceń kapłańskich o. Antoniego Koszorza SVD
 • 10 Spotkanie kleryków europejskiej Strefy Wschodniej
 • Wolontariusz APOLLOSA w Boliwii

  ŚWIAT

  Mateusz Włosiński, student z Poznania, po odbyciu formacji w Werbistowskim Wolontariacie Misyjnym "Apollos" od dwóch tygodni jest w Boliwijskim Oruro w domu misyjnym Sióstr Terezjanek.

  To niezwykłe miasto, położone w górach na wysokości 3800 m.n.p.m., należy do diecezji, której ordynariuszem jest werbista, bp Krzysztof Białasik SVD.

  WIĘCEJ
 • 115 lat katedry w Lomé

  ŚWIAT

  21 września minęła 115. rocznica konsekracji katedry Najświętszego Serca Jezusa w Lomé, stolicy Togo. Świątynia wybudowana została przez werbistów i jest wymownym i pięknym znakiem obecności Zgromadzenia Słowa Bożego w Afryce.

  Budowa katedry zajęła niecałe półtora roku. Jej konsekracja odbyła się 21 września 1902 roku, w 10. rocznicę poświęcenia pierwszej kaplicy w tym miejscu.

  WIĘCEJ
 • Kolejna szkoła włącza się w werbistowskie akcje misyjne

  POLSKA

  Dzięki spotkaniu z p. Dominiką Pawlak, uczestniczką wolontariatu misyjnego w Zambii, Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Łebczu postanowiła włączyć się w akcje misyjne prowadzone przez Referat Misyjny w Pieniężnie.

  Spotkanie odbyło się 19 września 2017 roku z inicjatywy Piotra Skrzypkowskiego, jednego z nauczycieli szkoły. P. Dominika barwnie opowiedziała o afrykańskiej rzeczywistości, której doświadczyła w ciągu trzymiesięcznego pobytu w Zambii.

  WIĘCEJ
 • Msze święte w języku chińskim

  POLSKA

  Stowarzyszenie SINICUM oraz Polska Prowincja SVD zapraszają na comiesięczne msze święte w języku chińskim. Odprawiane one będą w werbistowskiej Parafii św. Jadwigi na warszawskim Żeraniu.

  Pierwsza Msza święta odprawiona zostanie 1 października o godz. 16.30. Celebrował ją będzie ks. Jan Shi Xiaowang, który studiuje w Polsce.

  WIĘCEJ
 • Prezentacja książki "Misja Panama"

  POLSKA

  21 września w siedzibie Sekratariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbyła się prezentacja książki "Misja Panama" o. Józefa Gwoździa SVD, pracującego w prałaturze Bocas del Toro w Panamie.

  Książka to cegiełka projektu Bilet dla Brata 2.0, mającego na celu wsparcie finansowe wyjazdu polskich pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży 2019.

  WIĘCEJ
 • Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej

  POLSKA

  19 września na terenie Domu Misyjnego św. Józefa w Górnej Grupie odbyla sie prosta ceremonia odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej poświęconej ofiarom tragicznego pożaru z 1980 roku.

  W nocy 31 października w budynkach klasztornych, w których wówczas znajdowała się filia Wojewódzkiego Zespołu Psychiatrycznego w Świeciu, wybuchł pożar. Zginęło 55 pacjentów, 26 kolejnych zostało ciężko poparzonych

  WIĘCEJ
 • Odpust ku czci św. Stanisława Kostki

  POLSKA

  18 września wspólnota Domu Misyjnego w Chludowie świętowała odpust ku czci swego Patrona, św. Stanisława Kostki. Centralnym punktem obchodów była Msza Święta, której przewodniczył o. Feliks Kubicz SVD, wieloletni rektor chludowskiej wspólnoty.

  Homilię wygłosił o. Jan Wróblewski SVD, rektor Domu Misyjnego.

  WIĘCEJ
 • Werbista na czele Stowarzyszenia Misjologów Polskich

  POLSKA

  Podczas zjazdu Stowarzyszenia Misjologów Polskich, który odbył się w dniach 17-19 września w Kamieniu Śląskim, wybrano władze Stowarzyszenia. Prezesem został o. dr hab. Tomasz Szyszka SVD, zaś sekretarzem o. dr Adam Michałek SVD.

  Jestem przekonany, że ciągle aktualne pozostają te cele, które postawiliśmy sobie ponad 10 lat temu, przy zakładaniu Stowarzyszenia Misjologów Polskich - powiedział. o Szyszka. - Wiele z nich wymaga kontynuacji czy też dalszego pogłębienia.

  WIĘCEJ
 • 60-lecie święceń kapłańskich o. Antoniego Koszorza SVD

  POLSKA

  O. Antoni Koszorz SVD, jeden z prekursowrów animacji misyjnej w Polsce, prezes Stowarzyszenia Sinicum, świętował 17 września jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich.

  Uroczystości odbyły się w stołecznym sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. W czasie mszy św. abp Henryk Hoser wskazał, że werbista przez całe swoje życie poświęcił się misjom torując drogę kolejnym pokoleniom Polskich misjonarzy.

  WIĘCEJ
 • Spotkanie kleryków europejskiej Strefy Wschodniej

  ŚWIAT

  W dniach 11 -14 września w Nitre na Słowacji odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Kleryków Zgromadzenia Słowa Bożego Strefy Wschodniej. Wzięli w nim udział seminarzyści z 6 europejskich prowincji Zgromadzenia.

  Tematem przewodnim spotkania było hasło zbliżającej się XVIII Kapituły Generalnej: „Miłość Chrystusa przynagla nas.” Zakorzenieni w Słowie, włączeni w Jego misję.

  WIĘCEJ

W DWÓCH SŁOWACH

 • 1

banner marian zelazek

banner mszewieczyste  
banner marian zelazek
 • Rowerem przez Afrykę - wystawa w muzeum

  POLSKA

  Muzeum Misyjno-Etnograficzne w Pieniężnie włączyło się w organizację kolejnej wystawy. Tym razem eksponaty pieniężnieńskiej placówki ubogaciły wystawę zatytułowaną "Rowerem przez Afrykę. Wyprawa Kazimierza Nowaka 1931-1936" udostępnioną w Muzeum Historyczno-Etnograficznym w Chojnicach.

  WIĘCEJ
 • Przygotowania do ŚDM 2019 w Panamie

  ŚWIAT

  O. Józef Gwóźdź SVD, misjonarz w Panamie, zamieścił na swojej stronie internetowej relację z przygotowań kraju do Światowych Dni Młodzieży w 2019 roku.Fakt, że Panama, która liczy tylko ok 4 mln mieszkańców ma przyjąć w gościnę ok 2 mln pielgrzymów, jest ogromnym wyzwaniem tak dla Kościoła Katolickiego, jako bezpośredniego organizatora, jak i całego państwa.

  WIĘCEJ
 • Wystawa o redukcjach jezuickich

  8 lipca 2017 roku w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie została otwarta wystawa czasowa pod tytułem „Redukcje jezuickie”.

  Otwarcia wystawy dokonali o. Adam Michałek SVD, prorektor Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie oraz o. Józef Maciołek SVD, prowincjał Nowogwinejskiej Prowincji SVD.

  WIĘCEJ
 • 1
 • 2
 • 3
church 233564 pixabay 300px

Religia w państwie demokratycznym
CZYTELNIA

marriagecongo

Inkulturacja sakramentu małżeństwa u ludu Jansi w Dem. Rep. Konga
CZYTELNIA

papiez2017 05824

Misyjne impulsy Papieża Franciszka
CZYTELNIA

 • Galeria
 • Media
 
image

Misyjne Święto Młodych 2017

Tegoroczne Misyjne Święto Młodych odbyło się w dniach 30 czerwca - 2 lipca w Nysie. Gościliśmy m.in. rappera Arkadio i zespół Anastasis.


image

Zjazd misjonarzy i misjonarek 2017

Zjazd misjonarzy i misjonarek przebywających na urlopie w Polsce odbył się w dniach 6-9 lipca 2017 roku w Pieniężnie.

WIĘCEJ

PIENIĘŻNO
10 maja 2017 roku w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie została udostępniona nowa wystawa czasowa zatytułowana „W służbie prześladowanym chrześcijanom”.

Wystawa użyczona zosta przez organizację Open Doors Polska.

Gdzie chrześcijanie cierpią największe prześladowania ze względu na swoją wiarę? Jak ja bym się zachował na ich miejscu? - czytamy we wprowadzeniu do wystawy. - Kim jest naprawdę Jezus Chrystus, za wiarę, w którego chrześcijanie na świecie giną? Co Kościół na świecie może dać prześladowanym chrześcijanom, a czego może od nich się nauczyć? Mamy nadzieję, że te i inne pytania wykiełkują, w Państwa głowach, gdy będziecie oglądać zdjęcia z wielu krajów świata, gdzie chrześcijanie płacą najwyższą cenę za swoją wiarę. Odpowiedzi na nie znajdziecie w naszych  magazynach, lub na stronie www.opendoors.pl

Oglądając te zdjęcia i czytając historie bohaterów wiary uwiecznionych na tych zdjęciach, otwórzcie Państwo swoje umysły i przede wszystkim serca, ponieważ potrzeba nam współczucia, aby nie pozostać obojętnym na losy tych postaci - pisze zespół Open Doors Polska. - Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z różnych części globu, z Azji, Afryki, czy Bliskiego Wschodu.

Wystawę w Muzeum Misyjno-Etnogaficznym w Pieniężnie można oglądać do  11 czerwca 2017 roku. Komisarzem jest o. Wiesław Dudar SVD, a całość  przygotowała s. Hanna Lellek SSpS.

Serdecznie zapraszamy!

            

0
0
0
s2sdefault

Akcje Misyjne

 • 1
banner ssps   banner kalendarz biblijny

Misjonarze piszą

 • Za jednego denara +

  o. Jacek Gniadek SVD, POLSKA

  Dzisiejsza przypowieść kwestionuje pojęcie ludzkiej sprawiedliwości, według której za taką samą pracę powinna przysługiwać taka sama zapłata, choć nie dotyczy ona bezpośrednio spraw społecznych lub ekonomicznych. Chodzi w niej o urzeczywistnienie królestwa Bożego, do którego wezwani są wszyscy ludzie wszystkich czasów.

  CZYTAJ

 • 22... +

  o. Józef Gwóźdź SVD, PANAMA

  Od lutego 2017 roku każdy kolejny 22. dzień miesiąca to czas, kiedy budujemy „most modlitewny” łączący Polaków oraz Panamczyków, którzy są gospodarzami 34. Światowych Dni Młodzieży.

  CZYTAJ

 • Wielki Tydzień w Tafeto +

  o. Wojciech Niścigorski SVD, PNG

  Przed Mszą św. w Wielki Czwartek ogłaszam naszej starszyźnie parafialnej aby wyznaczała też kobiety, młodzież i dzieci ale jakoś opornie im to jeszcze idzie. Po Mszy św. próbujemy mieć adorację Jezusa w ciemnicy ale nie wiele ludzi zostaje w kościele bo wszyscy spieszą już do domu.

  CZYTAJ

 • Parafia Słowa Bożego w stolicy Madagaskaru +

  o. Zdzisław Grad SVD, MADAGASKAR

  Nasi nowi parafianie, są z dwóch wspólnot: francuskiej i tej malgaskiej. Tak, to interesująca specyfika naszej rodzącej się Parafii SVD - Słowa Bożego. Ale cieszymy się z tej różnorodności, która jeszcze bardziej uwypukla charakter misyjny, tak drogi właśnie misjonarzom Werbistom.

  CZYTAJ

 • 1
 • Szkoła - od szałasu do budynku

  MISJONARZ - wrzesień 2017

  Obecnie każda wioska chce mieć swoją szkołę podstawową. Zaczynają od budowy wielkiego szałasu, pokrytego suchą trawą.

  WIĘCEJ

 • W kraju niespodzianek

  MISJONARZ - wrzesień 2017

  Postanowiliśmy, że należy mu doradzić, by poszedł inną drogą życia niż kapłańska. Kiedy mu to oznajmiłem, bardzo się zmartwił.

  WIĘCEJ

 • Kluczem pokora, pokora, pokora

  MISJONARZ - wrzesień 2017

  Potrzeba wielkiej pokory i tej pokory trzeba się uczyć cały czas – to jest klucz do serc innych ludzi i do mądrości odkrywania Boga w innej kulturze.

  WIĘCEJ

 • 1
 • 2
 • 3

Werbiści na krańcach świata

 • Alice Springs (AUSTRALIA)

  Alice Springs leży niemal dokładnie w środku kontynentu australijskiego. Znajduje się 700 km od najbliższego oceanu i 1500 km od najbliższego dużego miasta. Najbardziej znane jest z powieści Nevila Shute’a „Miasteczko jak Alice”.

  Jest trzecim pod względem wielkości miastem Terytorium Północnego. Mieszka w nim prawie 30 tys. ludzi. Werbiści prowadzą tutaj parafię Niepokalanego Serca Maryi.

  WIĘCEJ
 • 1