______________

 

BIESLKO-BIAŁA
20 czerwca zmarł o. Antoni Brączek SVD, misjonarz w Paragwaju. Przyjechał do Polski 9 maja na swój urlop w Ojczyźnie.

Zmarł kilka dni przed jubileuszem 50-lecia swoich święceń kapłanśkich, który zamierzał celebrować w swojej rodzinnej parafii w Bielsku-Białej. Miał 84 lata. Na misjach spędził prawie 50 lat.

muzeum katyn05PIENIĘŻNO
13 czerwca 2017 roku w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie została udostępniona nowa wystawa czasowa pod tytułem: „Zbrodnia Katyńska”.

Wystawa przygotowana została przez Komitet Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, a użyczona  muzeum w Pieniężnie przez Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie.

elk kongres mlodz02EŁK
17 czerwca odbyła się w Ełku Stacja Młodzieżowa I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej pod hasłem „Idźcie i głoście". W wydarzeniu czynny udział wzięli werbiści z Pieniężna i z krajów misyjnych oraz Siostry SSpS.

Spotkania z misjonarzami, świadectwa wiary, „aleja misyjna”, koncerty muzyczne i msza święta - to wszystko znalazło się w programie Kongresu.

medytacja chludowoCHLUDOWO
W werbistowskiem Domu Misyjnym Św. Stanisława Kostki w Chludowie odbyło się jednodniowe odosobnienie Poznańskiej Grupy Medytacyjnej.

Na program sesji złożyła się modlitwa medytacyjna, brewiarzowa, praca z ciałem a także medytacyjna wędrówka po klasztornym parku.

kurs bibfiloz2017PIENIĘŻNO
Zapraszamy na kolejny Kurs Biblijno-Filozoficzny, który odbędzie się w dniach 13-19 lipca w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie.

Tegoroczne spotkanie przebiegać będzie pod hasłem „Świat ludzkich uczuć”.

msm2017 02NYSA
Do rozpoczęcia IX Misyjnego Święta Młodych pozostało niewiele ponad dwa tygodnie. Przygotowania do wydarzenia wkroczyły zatem w ostatnią fazę.

Oto szczegółowy plan imprezy, która po raz pierwszy w tym roku odbędzie się w Nysie w dniach 30 czerwca - 2 lipca.

sp bghus smallMONACHIUM
3 czerwca 2017 zmarł w Monachium o. Bernard Guhs, misjonarz w Boliwii, a przez ostatnie lata duszpasterz parafii św. Jadwigi w Monachium. Miał 64 lata.

Requiem w intencji zmarłego odbędzie się 9 czerwca 2017 w kościele św. Jadwigi w Monachium, zaś msza pogrzebowa 16 czerwca 2017 w St. Wendel, Niemcy.

chlud hist celt01CHLUDOWO
3 czerwca w Domu Misyjnym w Chludowie prof. Konrad Białecki – wykładowca UAM i Naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Poznaniu, wygłosił referat zatytułowany ”Rok 1945 w Polsce – wyzwolenie czy zniewolenie”.

Jako historyk prof. K. Białacki ukazał problem jednoznacznej oceny tego, co stało się w Polsce w 1945 roku oraz w latach bezpośrednio po zakończeniu II Wojny Światowej.

msm2017NYSA
Spotkanie kontynentalne, Droga krzyżowa, Adoracja oraz koncerty Arkadio i Anastasis. Brzmi interesująco? Do tego spotkania z misjonarzami i młodymi ludźmi z otwartym sercem na Boga!

Rozpocznij tegoroczne wakacje w całkiem inny sposób i wybierz się na Misyjne Święto Młodych do Nysy. Na przełomie czerwca i lipca już po raz dziewiąty młodzież z całej Polski zgromadzi się na tym misyjnym wydarzeniu.

EŁK
W Dzień Dziecka w Ełku odbył się I Diecezjalny Kongres Misyjny. Stacja dziecięca Kongresu zgromadziła kilka tysięcy dzieci zaangażowanych w niesienie pomocy misjom.

W wydarzeniu uczestniczyli również ojcowie, klerycy i siostry Służebnice Ducha Świętego z Pieniężna, którzy mieli okazję włączyć się w animację misyjną Diecezji Ełckiej.

NIDZICA
2 czerwca na stadionie miejskim odbył się XVIII Turniej Piłki Nożnej im. ks. Ryszarda Gamańskiego, Kapelana Orłów Górskiego.

O zwycięstwo walczyło 8 drużyn. Najskuteczniejsi okazali się piłkarze z nidzickiej "Jedynki".

marek okuk01CHLUDOWO
28 maja, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w Domu Misyjnym św. Stanisława Kostki w Chludowie, Mark OKUK SVD, odnowił – na jeden rok – swoje śluby zakonne: ubóstwa czystości i posłuszeństwa.

Uroczystość odbyła się w klasztornej kaplicy podczas Euchrarystii, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Jan Wróblewski SVD, rektor wspólnoty z Chludowa.

 
© Misjonarze Werbiści 2017
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.