Miesięcznik MISJONARZ - maj 2018

W majowym wydaniu miesięcznika "Misjonarz", jak co roku, znaleźć można sylwetki naszych neoprozbiterów. W tym roku są to: Marcin Domański SVD, Hubert Łucjanek SVD oraz Teodor Tomasik SVD.

W numerze można także przeczytać wywiad z o. Erykiem Koppą SVD, Prowincjałem Polskiej Prowincji SVD, Michaelem Gallgagherem pracownikiem Mission Office w Techny, w Prowincji Chicago oraz o. Pawłem Stadnikiem SVD, misjonarzem na Filipinach.

Czytaj więcej...

"Siewca nadziei"

"Siewca nadziei" to nowy film o życiu i pracy o. Mariana Żelazka, ojca trędowatych w indyjskim świętym mieście Puri. W lutym 2018 roku oficjalnie rozpoczął się proces beatyfikacyjny misjonarza.

Dokument w reżyserii Andrzeja Biernackiego, zrealizowany w 100. rocznicę urodzin o. Mariana, dostępny już jest na DVD.

Czytaj więcej...

Z werbistowskiej poczty misyjnej 2017

Książka „Z werbistowskiej poczty misyjnej 2017” to kolejne wydanie listów nadesłanych przez naszych misjonarzy do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie w 2017 roku.

Sprawy i problemy, którymi się zajmują na co dzień oraz niezwykły czas uroczystości i świąt, jak wskazówki zegara odmierzają rytm ich pracy i misyjnej posługi.

Czytaj więcej...

Miesięcznik MISJONARZ - kwiecień 2018

Tematem przewodnim kwietniowego numeru miesięcznika "Misjonarz" jest radość, która zawsze wiąże się z działaniem Boga w naszym życiu. W czasie wielkanocnym chrześcijańska radość przeniknięta jest i wypływa wprost ze zmartwychwstania Chrystusa.

W numerze można przeczytać o wielu aspektach owej radości, a także o jej rozumieniu w innych kulturach.

Czytaj więcej...

Cierpliwość wobec siebie

W książce "Cierpliwość wobec siebie" o. Władysław Madziar SVD opisuje swoje doświadczenia z kilkunastu lat życia misyjnego w Ghanie. Choć radość bywa przyćmiona przez trudności i bezradność, to autor jest przekonany, że zawsze jesteśmy w rękach dobrego Boga.

Człowiek doświadcza szczęścia w sytuacjach zwyczajnych i dostępnych dla każdego, a przede wszystkim w bliskości drugiej osoby. Te prawdziwie ludzkie spotkania mogą być iskrą do spotkania z Bogiem, co jest pragnieniem każdego misjonarza.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Kurs Emaus

Werbistowska Szkoła Nowej Ewangelizacji z Nysy zaprasza w dniach 23-25 marca na Kurs Emaus, który przeprowadzony zostanie w Domu Misyjnym Dobrego Pasterza (ul. Rodziewiczówny 15) w Nysie.

Kurs jest ogólnym wprowadzeniem w Biblię i pozwala rozmiłować się w Słowie Bożym jako Osobie. Uczy tego jak czytać Słowo Boże i czym ono jest dla każdego człowieka.

Czytaj więcej...

Książka "Misja Panama"

WARSZAWA. Można już zamawiać książkę "Misja Panama" autorstwa o. Józefa Gwoździa SVD. Zamówienia można dokonywać na specjalne dedykowanej stronie internetowej www.misjapanama.com.pl.

Książka, wydana przez Wydawnictwo GOTÓW, stanowi cegiełkę w projekcie "Bilet dla Brata 2.0", dzięki któremu będzie można sfinansować część kosztów wyjazdu polskiej młodzieży na Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie.

Czytaj więcej...

Oblicza Islamu w werbistowskim nurcie

PIENIĘŻNO. Wybrane zagadnienia z dynamiki procesów islamizacyjnych we współczesnej Europie, czy przyczyny, przebieg i konsekwencje rewolucji islamskiej w Iranie to niektóre tematy kolejnego numeru półrocznika misjologiczno-religioznawczego Nurt SVD.

"Oblicza islamu cz. III" to temat numeru 1/2017 czasopisma, który podejmuje się dalszej analizy religii Mahometa i jej wpływu na dzisiejszy świat.

Czytaj więcej...