MATERIAŁY

 


Facebook logo
  

 

STREFA SVD
Strefa SVD      Poczta SVD

 • Konkurs literacko-platyczny: przed finałem

  PIENIĘŻNO
  Już w najbliższą sobotę, 30 maja, w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie odbędzie się uroczystość finałowa II edycja Konkursu literacko-plastycznego zatytułowanego "Gdy myślę misje...".

  Tegoroczna edycja cieszy się niezwykłą popularnością. Termin nadsyłania prac konkursowych minął 10 maja.

   
 • O. Piotr Waśko SVD postrzelony w Sepiku

  PAPUA NOWA GWINEA
  20 maja został postrzelony i ciężko ranny o. Piotr Waśko SVD. Zdarzenie miało miejsce w rejonie Amboin, nad rzeką Karawari, w Sepiku.

  O. Piotr został przetransportowany helikopterem do szpitala w Madang i poddany natychmiastowej operacji.

   
 • IV Krajowy Kongres Misyjny coraz bliżej

  logo-kongresu-2015 90px-pngWARSZAWA
  Niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia IV Krajowego Kongresu Misyjnego, który odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2015 roku w Warszawie.

  Bez wątpienia będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń w Kościele w Polsce w tym roku, święto całego dzieła misyjnego podejmowanego każdego dnia przez tysiące kapłanów, zakonników, zakonnic i misjonarzy świeckich.

   
 • Święcenia kapłańskie 2015

  swiecenia pno2015-01PIENIĘŻNO
  Dziś, 17 maja 2015 roku, o godz. 10.00, w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie, odbyła się uroczystość święceń kapłańskich naszych diakonów.

  Adam Brodzik i Przemysław Szumacher otrzymali święcenia z rąk ks. bpa Jacka Jezierskiego, ordynariusza Diecezji Elbląskiej.

   
 • VII warszaty Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego

  CHLUDOWO
  W dniach 12-14 czerwca w Domu Misyjnym św. Stanisława Kostki w Chludowie odbędą się ostatnie przed wakacjami Warszaty Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS.

  Najważniejszym tematem czerwcowego spotkania będzie medycyna i higiena tropikalna.

   
 • Finał Konkursu literacko-plastycznego

  PIENIĘŻNO
  Organizatorzy II edycji Konkursu literacko-plastycznego zatytułowanego "Gdy myślę misje..." zapraszają do wzięcia udziału w finale Konkursu.

  Odbędzie się on 30 maja 2015 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie.

   
 • Akcja św. Krzysztofa 2015

  PIENIĘŻNO
  Pełną parą rusza XXI Werbistowska Akcja Pomocy Kierowców na Rzecz Misyjnych Środków Transportu, zwana potocznie Akcją św. Krzysztofa.

  Organizatorem akcji, jak co roku, jest Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie.

msm2015 plakat 300px

   W DWÓCH SŁOWACH

POLSKAŚWIECIE. W najnowszym numerze lokalnej gazety oraz na portalu internetowym "Świecie 24" znalazł się artykuł o pracy o. Artura Kałdowskiego SVD w Brazylii. (czytaj artykuł)

POLSKAPOZNAŃ. W najnowszym numerze miesięcznika "Echo z Afryki i innych kontynentów" przeczytać można artykuł o. Jacka Gniadka SVD z Zambii zatytułowany 'Powolanie misyjne na całe życie".

POLSKADOBRE MIASTO. Na stronie internetowej Posłańca Warmińskiego przeczytać można artykuł poświęcony współpracy dzieci ze szkoły podstawowej w Dobrym Mieście z o. Maciejem Malickim SVD, pracującym w Zimbabwe.

POLSKACHLUDOWO. Na stronie wolontariat.werbisci.pl znaleźć już można relację z VI Warsztatów Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS, które odbyły się w dniach 30 kwietnia - 4 maja w Sieradzu.

POLSKAWARSZAWA. W dniach 28-31 maja w Skrzatuszu niedaleko Piły odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji poświęcony ewangelizacji w środowisku wiejskim. Wszelkie informacje znaleźć można na stronie nowaewangelizacja.org. Kongres organizowany jest przez Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Komisji Episkopatu Polski oraz Fundację Porta Fidei.

POLSKAWARSZAWA. W ramach przygotowania do IV Krajowego Kongresu Misyjnego na stronie razem.tv można obejrzeć i posłuchać wspomnienia reżyserki i dokumentalistki, Anny Pietraszak, o ojcu Marianie Żelazku.

POLSKACHLUDOWO. W sekcji audio/video na naszej stronie posłuchać można wywiadu o. Krzysztofa Kołodyńskiego SVD z siostrą Gerardą Mikołajczak, serafitką.

POLSKAWARSZAWA. 19 kwietnia 2015 roku Radio Warszawa rozpocznie emisję cyklu audycji w ramach przygotowania do IV Kongresu Misyjnego. Pierwsza audycja poświęcona została kwestii powołania misyjnego wszystkich wierzących.


POLSKAPOLSKA    EUROPAEUROPA    AFRYKAAFRYKA
AMERYKAAMERYKA PŁD./PŁN    AZJAAZJA    OCEANIAOCEANIA

logo konkurs edycja 2015-300px

rzk logo pl net

Małżeństwo w hinduizmie

W Indiach popularne były trzy rodzaje małżeństw: kupienie dziewczyny, porwanie lub uwiedzenie oraz małżeństwo brahmańskie. Dwa pierwsze sposoby zdobycia władzy nad kobietą uważane były za niegodne, zaś małżeństwo brahmańskie postrzegane było jako najlepszy sposób na założenie rodziny, a także gwarantowało uznanie społeczeństwa.

Kupienie dziewczyny dokonywało się poprzez dokonanie zapłaty za nią. Porwanie kobiety natomiast było usankcjonowane dawną obyczajowością hinduistyczną i polegało na dokonaniu gwałtu przy użyciu siły. Uwiedzenie również było postrzegane za czyn niegodny i hańbiący. Jednakże prawo nakazywało mężczyźnie poślubić zgwałconą lub uwiedzioną kobietę

 

WKRÓTCE
Rodzina w hinduizmie

ZAPRASZAMY
30
maja
Finał Konkursu literacko-plastycznego (Pieniężno)
30
maja
Spotkanie Formacyjno-Robocze Werbistowskiego Centrum Młodych TABOR (Chludowo)
30/31
maja
Nocne Czuwanie dla młodzieży (Pieniężno)
12-14
czerwca
Warsztaty Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS (Chludowo)
12-14
czerwca
IV Krajowy Kongres Misyjny (Warszawa)
30 czerwca
- 4 lipca
VII Misyjne Święto Młodych (Chludowo)

Styczeń
Aby w obecnym roku poświęconym życiu konsekrowanemu zakonnice i zakonnicy na nowo odkryli radość z pójścia za Chrystusem i z zapałem angażowali się w posługę ubogim.

Luty
Aby małżonkowie żyjący w separacji znaleźli wsparcie w chrześcijańskiej wspólnocie.

Marzec
Aby wyjątkowy wkład kobiety w życie Kościoła był zawsze doceniany.

Kwiecień
Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali umacniającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła.

Maj
Aby wstawiennictwo Maryi pomogło chrześcijanom żyjącym w zlaicyzowanych środowiskach być gotowymi do głoszenia Chrystusa.

Czerwiec
Aby osobiste spotkanie z Chrystusem wzbudziło w wielu młodych pragnienie poświęcenia Mu siebie w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym.

Lipiec
Aby w obliczu nierówności społecznych chrześcijanie Ameryki Łacińskiej dawali świadectwo miłości wobec ubogich i przyczyniali się do tworzenia bardziej braterskiego społeczeństwa.

Sierpień
Abyśmy zapominając o sobie, umieli stawać się bliskimi tych wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach społeczeństwa.

Wrzesień
Aby katecheci dawali swoim życiem świadectwo wiary, którą głoszą.

Październik
Aby wspólnoty chrześcijańskie kontynentu azjatyckiego w duchu misyjnym głosiły Ewangelię wszystkim, którzy jeszcze na nią czekają.

Listopad
Aby pasterze Kościoła, z głęboką miłością dla powierzonej im owczarni, towarzyszyli jej w drodze i ożywiali jej nadzieję.

Grudzień
Aby rodziny, szczególnie te cierpiące, w narodzinach Chrystusa odnalazły nadzieję.

GALERIE

Święcenia biskupie
o. Józefa Roszyńskiego SVD
Wewak, Papua Nowa Gwinea

logo-kongresu-2015 300px-png

 

POLECAMY

04 2015

nurt-okladka

AKCJE MISYJNE

klucz do nieba

kierowcy misjom 2015-300px

 

 

 
© Misjonarze Werbiści 2015
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.