WIADOMOŚCI
 
 • Trwa Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu

  PIENIĘŻNO
  W Orędziu na Światowy Dzień Misyjny w 2016 r. papież Franciszek napisał: „Wszystkie ludy i kultury mają prawo do otrzymania orędzia zbawienia, które jest darem Boga dla wszystkich... Misjonarze wiedzą z doświadczenia, że Ewangelia przebaczenia i miłosierdzia może przynieść radość i pojednanie, sprawiedliwość i pokój”.

  Bez wątpienia włączając się w Werbistowską Adwentową Akcję Pomocy Kościołowi Misyjnemu odpowiadamy na wezwanie Ojca Świętego pomagając w rozszerzaniu Kościoła i potrzebującym bliźnim.

   
 • Podziękowanie z Ghany

  TAMALE / GHANA
  W imieniu całej naszej wspólnoty dziękuję za dar w postaci obrazu Jezusa Miłosiernego, który został nam przekazany – napisał w liście o. Benjamin Asare SVD, przełożony Domu św. Józefa Freinademetza w Tamale.

  Obraz został zamontowany w kaplicy domu formacyjnego dla studentow filozofii.

   
 • "Pójdźmy wszyscy do stajenki"

  OLESNO
  1 grudnia w Oleskim Muzeum Regionalnym otwarto wystawę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” prezentującą szopki bożonarodzeniowe i kartki świąteczne z Ameryki Południowej i Afryki.

  Ekspozycja Pochodzi ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie.

   
 • Wernisaż w Pieniężnie

  PIENIĘŻNO
  W piątek 2 listopada 2016 roku w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie odbył się wernisaż prac z warsztatów fotograficznych.

  Warsztaty zostały zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pieniężnie wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Pieniężnie.

   
 • Miesięcznik "MISJONARZ" - grudzień 2016

  11 2016WARSZAWA
  W grudniowym numerze miesięcznika
  "Misjonarz" polecamy między innymi:

  Pierwsze święta na misj
  Kiedy byłem na urlopie, rozmawiałem z kilkoma entuzjastami Ghany o początkach mojej misyjnej epopei, szczególnie o pierwszych świętach Bożego Narodzenia na mojej nowej placówce, czyli w parafii leżącej w diecezji Akra.

   
 • Misyjne szopki w Oleskim Muzeum

  szopki olesno2016smallOLESNO
  Od 1 grudnia w Oleskim Muzeum Regionalnym oglądać będzie można szopki bożonarodzeniowe z Ameryki Południowej i Afryki.

  Wystawa zatytułowana "Pójdźmy wszyscy do stajenki" pochodzi w całości ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego z Pieniężna.

   
 • Muzyka z filmu "Misja"

  POZNAŃ
  25 listopada 2016 roku w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się otwarty wykład o. prof. dra hab. Piotra Nawrota SVD pt. "Muzyka z filmu Misja, a autentyczna muzyka Indian Guarani, Chiquitos i Moxos. Czy Ennio Morricone się mylił?"

  W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób, w tym współbracia ze Zgromadzenia Słowa Bożego i siostry służebnice Ducha Świętego z Domu Misyjnego św. Stanisława Kostki w Chludowie, członkowie kół misjologii oraz religioznawstwa uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

    W DWÓCH SŁOWACH

PIENIĘŻNO. Od 2 grudnia 2016 roku w Muzeum Misyjno-Etnograficznym w Pieniężnie obejrzeć będzie można wystawę prac z warsztatów fotograficznych prowadzonych przez fotografa, Grzegorza Wadowskiego.  
      ZAPRASZAMY                          Zob. PLAKAT

PIENIĘŻNO. Na stronie internetowej Apostolatu Biblijnego SVD (www.bibliasvd.pl) znaleźć można plan tegorocznego Biblijno-Filozoficznego Sylwestra, który odbędzie się w dniach 30 grudnia - 2 stycznia w Sulejówki.

OLSZTYN. 11 listopada uhonorowano śp. br. Józefa (Walentego) Ławickiego SVD Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Order w imieniu Prezydenta RP wręczył Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

WARSZAWA. O. Kazimierz Szymczycha został ponownie powołany na funkcję Sekretarza Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz mianowany na Delegata ds. misjonarzy, którego zadaniem jest otaczanie „wszechstronną opieką polskich misjonarzy i misjonarki”.

BIAŁYSTOK. O. Feliks Kubicz został ponownie powołany na delegata Konsulty Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Archidiecezji Białostockiej. Nominacja obejmuje okres do 31 grudnia 2018 r.

BYTOM. 26 listopada 2016 roku, w Domu Misyjnym św. Małgorzaty w Bytomiu odbędzie się kolejne Spotkanie Misyjne ze św. Małgorzatą. Ty razem o swojej pracy w Ameryce Łacińskiej opowiadać będzie o. Józef Zapolski SVD.
         ZAPRASZAMY         

PIENIĘŻNO. Tegoroczne spotkanie sylwestrowe organizowane przez Apostolat Biblijny Polskiej Prowincji SVD odbędzie się w dniach 30 grudnia - 2 stycznia. Więcej informacji znaleźć można na stronie Apostolatu Biblijnego (www.bibliasvd.pl)

CHLUDOWO. Werbistowski Wolontariat Misyjny APOLLOS kilka tygodni temu uruchomił nową wersję swojej strony internetowej. Można ją znaleźć pod dotychczasowym adresem www.wolontariat.werbisci.pl.


POLSKAPOLSKA    EUROPAEUROPA    AFRYKAAFRYKA
AMERYKAAMERYKA PŁD./PŁN    AZJAAZJA    OCEANIAOCEANIA

facebook rekolekcje jacek 1 650x340

 

    CZYTELNIA
 

Kościół i sekta w perpektywie współczesnej religijności

W XXI wieku nie można lekceważyć wzrostu liczby sekt oraz zainteresowania nimi. W dzisiejszych czasach problem, jaki one stwarzają, stał się problemem światowym. Szacuje się, że obecnie na świecie ponad 100 milionów ludzi należy do rozmaitych sekt. Blisko połowa z nich to mieszkańcy Ameryki Południowej (w Brazylii aż 12 milionów).

Pośród tysięcy sekt na całym świecie w Japonii funkcjonuje ich około 16 000, w Afryce – 6000, w USA – 5000, w Meksyku – 3000, a po 300 we Francji, Hiszpanii i Austrii. W samej Rosji notuje się zjawisko ogromnego rozwoju nowych ruchów religijnych. W Polsce zaangażowało się w nie około 200 000-300 000 osób (w samym Krakowie działa około 80 sekt)

 

WKRÓTCE
Od kalifatu do Państwa Islamskiego.
Historia i teraźniejszość w aktualnej
sytuacji w Iraku

ZAPRASZAMY
17/18
grudnia
Nocne Czuwanie dla młodzieży (Pieniężno)

Styczeń
Aby w obecnym roku poświęconym życiu konsekrowanemu zakonnice i zakonnicy na nowo odkryli radość z pójścia za Chrystusem i z zapałem angażowali się w posługę ubogim.

Luty
Aby małżonkowie żyjący w separacji znaleźli wsparcie w chrześcijańskiej wspólnocie.

Marzec
Aby wyjątkowy wkład kobiety w życie Kościoła był zawsze doceniany.

Kwiecień
Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali umacniającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła.

Maj
Aby wstawiennictwo Maryi pomogło chrześcijanom żyjącym w zlaicyzowanych środowiskach być gotowymi do głoszenia Chrystusa.

Czerwiec
Aby osobiste spotkanie z Chrystusem wzbudziło w wielu młodych pragnienie poświęcenia Mu siebie w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym.

Lipiec
Aby w obliczu nierówności społecznych chrześcijanie Ameryki Łacińskiej dawali świadectwo miłości wobec ubogich i przyczyniali się do tworzenia bardziej braterskiego społeczeństwa.

Sierpień
Abyśmy zapominając o sobie, umieli stawać się bliskimi tych wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach społeczeństwa.

Wrzesień
Aby katecheci dawali swoim życiem świadectwo wiary, którą głoszą.

Październik
Aby wspólnoty chrześcijańskie kontynentu azjatyckiego w duchu misyjnym głosiły Ewangelię wszystkim, którzy jeszcze na nią czekają.

Listopad
Aby pasterze Kościoła, z głęboką miłością dla powierzonej im owczarni, towarzyszyli jej w drodze i ożywiali jej nadzieję.

Grudzień
Aby rodziny, szczególnie te cierpiące, w narodzinach Chrystusa odnalazły nadzieję.

 

 

 
© Misjonarze Werbiści 2016
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.