WIADOMOŚCI
 
 • Zmarł o. Alojzy Dłużniewski SVD

  ZIELONKA
  18 marca 2017 roku w szpitalu w Wołominie zmarł o. Alojzy Dłużniewski SVD, w 82 roku życia, w 59 roku ślubów zakonnych, w 53 roku kapłaństwa.

  Był misjonarzem w Papui Nowej Gwinei i wieloletnim duszpasterzem parafiach diezecji: Opolskiej, Poznańskiej i Warmińskiej.

   
 • Zmarł o. Grzegorz Konkol SVD

  GÓRNA GRUPA
  15 marca 2017 roku nad ranem Pan życia i śmierci powołał do siebie swego sługę o. Grzegorza Konkola, kapłana ze Zgromadzenia Słowa Bożego.

  O. Grzegorz zmarł w Domu Misyjnym św. Józefa w Górnej Grupie w 94 roku życia, 67 roku ślubów zakonnych, 65 roku święceń kapłańskich.

   
 • Rejonowe spotkanie Dobrodziejów i Przyjaciół Misji

  ZIELONA GÓRA
  II niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku była obchodzona pod hasłem "Gdzie misjonarze - tam nadzieja".

  Właśnie w tę niedzielę, 12 marca, w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, odbyło się spotkanie rejonowe dobrodziejów, przyjaciół i animatorów Dzieła Misyjnego Rodziny Arnoldowej.

   
 • Weekendowe skupienie Animatorów i Dobrodziejów 2017

  PIENIĘŻNO
  Serdecznie zapraszamy na tegoroczne weekendowe skupienie Animatorów i Dobrodziejów Dzieła Misyjnego, które odbędzie się w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie w dniach 24-26 marca 2017 roku (piątek-niedziela).

  Spotkanie rozpocznie się pierwszego dnia o godz. 18.00, a zakończenie ostatniego dnia obiadem o godz. 12.00.

   
 • "MISJONARZ" - marzec 2017

  marzec 2017WARSZAWA
  W marcowym numerze miesięcznika
  "Misjonarz" polecamy między innymi:

  Z misją wśród trędowatych http://www.werbisci.pl/administrator/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=1383
  Przez długie lata symbolem osób odrzuconych i pozbawionych nadziei byli trędowaci. Wypędzano ich z wiosek, skazywano na pobyt w specjalnych koloniach czy na wyspach odosobnienia.

   
 • Gorzkie Żale w klasztorze w Chludowie

  CHLUDOWO
  Wspólnota Domu Misyjnego św. Stanisława Kostki zaprosiła parafian w Chludowie oraz wszystkich chętnych do uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwach „Gorzkich Żali” odprawianych w czasie tegorocznego Wielkiego Postu.

  W trakcie tych nabożeństw kazania pasyjne wygłosi o. Kazimierz Grabowski SVD, wicerektor.

   
 • Zmarł o. Józef Krettek SVD

  GÓRNA GRUPA
  6 marca 2017 roku zmarł na oddziale chorych Domu Misyjnego św. Józefa w Górnej Grupie o. Józef Krettek, misjonarz z Papui Nowej Gwinei.

  O. Józef zmarł w 81 roku życia, 63 roku ślubów zakonnych, 55 roku kapłaństwa, po 50 latach pracy misyjnej.

    W DWÓCH SŁOWACH

RZYM. Nasze Zgromadzenie podejmie pracę misyjną wśród Polonii i innych migrantów w Diecezji Oslo w Norwegii. Misję tę będzie prowadzić Polska Prowincja.

OPOCZNO. O. Zdzisław Kupisiński SVD, podczas uroczystości na zakończenie karnawału „Kusoki 2017”, która odbyła się 18 lutego 2017 r. w Opocznie, otrzymał Wyróżnienie Burmistrza Opoczna Rafała Kądzieli za dotychczasowe osiągnięcia na rzecz utrwalania bogatych tradycji regionu opoczyńskiego.

PIENIĘŻNO. W piątek, 10 lutego 2017 roku, rozpoczęła się IV edycja konkursu plastyczno-literacko-filmowego "Gdy myślę misje...". Więcej informacji oraz regulami konkursu znaleźć można TUTAJ.
       ZAPRASZAMY       

WARSZAWA. Zachęcamy do przekazywania 1% swojego podatku na naszą Fundację Ośrodek Migranta Fu Shenfu, od lat pomagającą migrantom przebywającym w Polsce.

PIENIĘŻNO. "Znaki wiary" to nowa akcja Referatu Misyjnego z Pieniężna, w której można przekazać nieużywane, w dobrym stanie krzyżyki, medaliki lub różańce. Werbiści w krajach misyjnych przekażą je je wierzącym w swoich parafiach. Plakat akcji możesz znaleźć TUTAJ.
          POLECAMY        

WARSZAWA. Na stronie internetowej miesięcznika MISJONARZ znaleźć można ankietę czytelnika, w której można wyrazić swoją opinię na temat szaty graficznej i zawartości czasopisma. Zapraszamy do podzielenia się swoimi uwagami.

GÓRNA GRUPA. Dom Misyjny św. Józefa w Górnej Grupie uruchomił nową wersję strony internetowej. Można ją znaleźć pod adresem www.gornagrupa.werbisci.pl.


POLSKAPOLSKA    EUROPAEUROPA    AFRYKAAFRYKA
AMERYKAAMERYKA PŁD./PŁN    AZJAAZJA    OCEANIAOCEANIA

gmm2017 logo300px

 

    CZYTELNIA
 

Od kalifatu do Państwa Islamskiego

Islam zaliczany jest do trzech wielkich religii monoteistycznych (obok judaizmu i chrześcijaństwa), stanowi obecnie drugi pod względem liczby wyznawców system religijny na świecie.

Orędzie skierowane w VII wieku do mieszkańców Arabii było nie tylko boskim poleceniem nawrócenia na prawdziwą drogę wiary, ale stało się także fundamentem kształtowania nowego ustroju organizacji społeczno-administracyjno-politycznej. Te dwa wymiary – religijny i społeczny – zaczęły się mocno przenikać. Natomiast siłę i jedność muzułmańskiej społeczności wyznaczały rytuały kultyczne, stając się zarazem podwaliną braterstwa między wyznawcami.

 

WKRÓTCE
Dialog życia z wyznawcami islamu.
Świadectwo katolickiej misjonarki

ZAPRASZAMY
24-26
marca
Skupienie dla Animatorów i Dobrodziejów (Pieniężno)
1
kwietnia
Spotkanie rejonowe współpracowników werbistów (Wrocław)
6/7
maja
Nocne Czuwanie dla młodzieży (Pieniężno)
30 czerwca
- 2 lipca
Misyjne Święto Młodych (Nysa)
23
lipca
Finał XXII Akcji św. Krzysztofa (Pieniężno)
3-6
sierpnia
Skupienie rekolekcyjne dla mlodzieży męskiej (Pieniężno)
16
września
13. Zjazd Misyjny Dzieci (Nysa)

Styczeń
Aby w obecnym roku poświęconym życiu konsekrowanemu zakonnice i zakonnicy na nowo odkryli radość z pójścia za Chrystusem i z zapałem angażowali się w posługę ubogim.

Luty
Aby małżonkowie żyjący w separacji znaleźli wsparcie w chrześcijańskiej wspólnocie.

Marzec
Aby wyjątkowy wkład kobiety w życie Kościoła był zawsze doceniany.

Kwiecień
Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali umacniającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła.

Maj
Aby wstawiennictwo Maryi pomogło chrześcijanom żyjącym w zlaicyzowanych środowiskach być gotowymi do głoszenia Chrystusa.

Czerwiec
Aby osobiste spotkanie z Chrystusem wzbudziło w wielu młodych pragnienie poświęcenia Mu siebie w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym.

Lipiec
Aby w obliczu nierówności społecznych chrześcijanie Ameryki Łacińskiej dawali świadectwo miłości wobec ubogich i przyczyniali się do tworzenia bardziej braterskiego społeczeństwa.

Sierpień
Abyśmy zapominając o sobie, umieli stawać się bliskimi tych wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach społeczeństwa.

Wrzesień
Aby katecheci dawali swoim życiem świadectwo wiary, którą głoszą.

Październik
Aby wspólnoty chrześcijańskie kontynentu azjatyckiego w duchu misyjnym głosiły Ewangelię wszystkim, którzy jeszcze na nią czekają.

Listopad
Aby pasterze Kościoła, z głęboką miłością dla powierzonej im owczarni, towarzyszyli jej w drodze i ożywiali jej nadzieję.

Grudzień
Aby rodziny, szczególnie te cierpiące, w narodzinach Chrystusa odnalazły nadzieję.

 

 

 
© Misjonarze Werbiści 2017
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.