• Kierowcy Misjom 2015 - poświęcenie pojazdów

  kierowcy misjom 2015PIENIĘŻNO
  Tegoroczna akcja na rzecz misyjnych środków transportu odbyła się po raz dwudziesty pierwszy. Jej celem jest zebranie potrzebnych funduszy na zakup, bądź remont pojazdów wykorzystywanych przez misjonarzy.

  W niedzielę, 26 lipca 2015 roku, w kościele seminaryjnym w Pieniężnie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji misjonarzy i ofiarodawców.

   
 • Boliwijski przedpokój do raju

  PIENIĘŻNO
  Referat Misyjny w Pieniężnie wydał kolejny film DVD w serii "Videoteka Misjonarzy Werbistów".

  Dokument "Przedpokój do raju" Bogdana Lęcznara i Doroty Petrus opowiada o ojcu Piotrze Nawrocie SVD i organizowanym przez niego Festiwalu Muzyki Renesansu i Baroku Amerykańskiego.

   
 • Gdy Bóg daje skrzydła - kilka myśli po obejrzeniu filmu

  WARSZAWA
  Czy facet z dredami, lubiący przywalić w perkusję, może komuś przybliżyć Boga? A ksiądz, zakonnik, misjonarz - czy ma prawo do własnego życia, własnych pasji, choćby najbardziej zwariowanych?

  Jak najbardziej! Pod warunkiem, że ten facet z dredami jest misjonarzem-werbistą i nazywa się Maciej Malicki.

   
 • Zmarł o. Józef Sudolski SVD

  GÓRNA GRUPA
  17 lipca 2015 roku odszedł do Pana o. Józef Sudolski SVD, wieloletni misjonarz ludowy Polskiej Prowincji SVD.

  O. Józef przeżył 80 lat, w tym 57 lat w ślubach zakonnych i 51 lat w kapłaństwie. W ostatnich latach mieszkal w Domu Misyjnym św. Józefa w Górnej Grupie.

   
 • Poświęcenie domu misyjnego i kaplicy w Polesku

  KALININGRAD / ROSJA
  20 czerwca odbyło się poświęcenie domu misyjnego i kaplicy w Polesku w Obwodzie Kaliningradzkim nad Zatoką Kurońską.

  Uroczystości przewodniczył ks. abp. Paolo Pezzi, ordynariusz archidiecezji Matki Bożej w Moskwie.

   
 • „Świat bagien” – wystawa fotograficzna Bogdana Przystupy

  PIENIĘŻNO
  Od 24 czerwca w Muzeum Misyjno-Etnograficznym w Pieniężnie obejrzeć można wystawę fotograficzną Bogdana Przystupy.

  Wystawa prezentuje faunę i florę rejonów bagiennych w Polsce i na Ukrainie.

   
 • Spotkanie misjonarzy przebywających na urlopie

  PIENIĘŻNO
  9 lipca w Pieniężnie rozpoczęło się spotkanie misjonarzy i misjonarek, którzy przebywają obecnie na urlopie w Polsce.

  W spotkaniu, które potrwa do niedzieli, 12 lipca, bierze udział ok. 70 werbistów i 12 Sióstr Służebnic Ducha Świętego.

   W DWÓCH SŁOWACH

BOLIWIA. "Ps 37,5 czli Bonq w Boliwii" to profil facebookowy Magdy Bąk, wolontariuszki Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS, która przez najbliższy rok będzie pracować z muzykami w Santiago de Chiquitos w Boliwii.

PAPUA NOWA GWINEA. W materiałach video na naszej stronie znaleźć można relację filmową ze święceń biskupich o. Józefa Roszyńskiego SVD, które odbyły się 25 kwietnia 2015 roku w Wewak na Papui Nowej Gwinei. (obejrzyj)

POLSKAPIENIĘŻNO. Referat Misyjny w Pieniężnie wydał kolejny film DVD w serii "Videoteka Misjonarzy Werbistów". Dokument "Przedpokój do raju" Bogdana Lęcznara i Doroty Petrus opowiada o Festiwalu Muzyki Renesansu i Baroku Amerykańskiego oraz o ojcu Piotrze Nawrocie SVD.

AZJAINDIE. 18 lipca papież Franciszek mianował biskupem o. Basila Bhuriya SVD z Indii. O. Basil obejmie diecezję Jhabua w stanie Madhya Pradesh w centralnych Indiach.

POLSKAPIENIĘŻNO. O duszpasterstwie misyjnym według papieża Franciszka, o problemie Eucharystii w Afryce Subsaharyjskiej, czy o Patriarchacie Ekumenicznym Konstantynopola pod panowaniem tureckim - o tym wszystkim, i wielu innych ciekawych problemach, można przeczytać w najnowszym wydaniu półrocznika Nurt SVD.

POLSKANYSA. 17 września rozpocznie się nowy rok formacyjny Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS. Pierwsze spotkanie formacyjne odbędzie się w Nysie. Więcej na www.wolontariat.werbisci.pl.

POLSKAGÓRNA GRUPA. 17 lipca odszedł do Pana o. Józef Sudolski, wieloletni misjonarz ludowy, ze Wspólnoty św. Józefa w Górnej Grupie. O. Józef przeżył 80 lat, 51 lat w kapłaństwie.

EUROPARZYM. O. Emmanuel Fianu SVD, dotychczasowy sekretarz Rady Generalnej naszego Zgromadzenia, decyzją Ojca Świętego Franciszka, został mianowany biskupem diecezji Ho w Ghanie.


POLSKAPOLSKA    EUROPAEUROPA    AFRYKAAFRYKA
AMERYKAAMERYKA PŁD./PŁN    AZJAAZJA    OCEANIAOCEANIA

rzk logo pl net

Rodzina w hinduizmie

Popularne przysłowie uczy, że syna winno się przez pierwsze pięć lat jego życia traktować jak króla, przez następne dziesięć jak niewolnika, a później jak przyjaciela. Przysłowie to najlepiej obrazuje pozycję syna, a później mężczyzny w społeczności hinduskiej. Synowie, od samego początku, są z wielu powodów ważniejsi niż córki.

Córka często kojarzy się z problemami finansowymi, bowiem jej zamążpójście będzie wymagało posagu. Poza tym odejdzie z rodzinnego domu i będzie wspierać swoją pracą inną rodzinę, a także rodzić dzieci rodzinie męża. Syn natomiast jest przede wszystkim kontynuatorem linii swojego rodu, a także posiada udział we własności. (...)

 

WKRÓTCE
Problem Eucharystii
w Afryce Subsaharyjskiej

ZAPRASZAMY
3-6
sierpnia
Rekolekcje misyjne (Pieniężno) 
27 sierpnia
- 2 września
Kurs biblijno-filozoficzny (Zakopane) 
17-20
września
Warsztaty Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego (Nysa) 
19
września
11. Zjazd Misyjny Dzieci (Nysa)

Styczeń
Aby w obecnym roku poświęconym życiu konsekrowanemu zakonnice i zakonnicy na nowo odkryli radość z pójścia za Chrystusem i z zapałem angażowali się w posługę ubogim.

Luty
Aby małżonkowie żyjący w separacji znaleźli wsparcie w chrześcijańskiej wspólnocie.

Marzec
Aby wyjątkowy wkład kobiety w życie Kościoła był zawsze doceniany.

Kwiecień
Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali umacniającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła.

Maj
Aby wstawiennictwo Maryi pomogło chrześcijanom żyjącym w zlaicyzowanych środowiskach być gotowymi do głoszenia Chrystusa.

Czerwiec
Aby osobiste spotkanie z Chrystusem wzbudziło w wielu młodych pragnienie poświęcenia Mu siebie w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym.

Lipiec
Aby w obliczu nierówności społecznych chrześcijanie Ameryki Łacińskiej dawali świadectwo miłości wobec ubogich i przyczyniali się do tworzenia bardziej braterskiego społeczeństwa.

Sierpień
Abyśmy zapominając o sobie, umieli stawać się bliskimi tych wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach społeczeństwa.

Wrzesień
Aby katecheci dawali swoim życiem świadectwo wiary, którą głoszą.

Październik
Aby wspólnoty chrześcijańskie kontynentu azjatyckiego w duchu misyjnym głosiły Ewangelię wszystkim, którzy jeszcze na nią czekają.

Listopad
Aby pasterze Kościoła, z głęboką miłością dla powierzonej im owczarni, towarzyszyli jej w drodze i ożywiali jej nadzieję.

Grudzień
Aby rodziny, szczególnie te cierpiące, w narodzinach Chrystusa odnalazły nadzieję.

GALERIE

Wizyta papieża Franciszka
w Boliwii
Fot. Krzysztof Walendowski SVD

Więcej galerii

 

POLECAMY

06 2015

nurt-okladka

AKCJE MISYJNE

klucz do nieba

kierowcy misjom 2015-300px

 

 

 
© Misjonarze Werbiści 2015
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.