• 10 rocznica śmierci o. Mariana Żelazka

  marian zelazek102WARSZAWA
  Dziś przypada 10. rocznica śmierci ojca Mariana Żelazka SVD, który przez ponad 50 lat służył trędowatym w Indiach.

  Jest jednym z najbardziej rozpoznawanych werbistów nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

   
 • Uroczystości odpustowe i poświęcenie organów

  PIENIĘŻNO
  Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, patrona Domu Misyjnego w Pieniężnie, miały szczególny charakter.

  Uświetniła je wizyta misjonarzy przygotowujących się do wyjazdu na misje w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie oraz poświęcenie nowych organów dokonane przez ks. bpa Jerzego Mazura SVD, ordynariusza ełckiego.

   
 • Zmarł o. Józef Bestwina SVD

  20 kwietnia 2016 roku, w Domu Misyjnym św. Józefa w Górnej Grupie, zmarł o. Józef Bestwina SVD. Miał 87 lat.

  Przez 31 lat pracował w Brazylii, głównie wśród Polonii brazylijskiej. Ostatnie tygodnie życia spędził na oddziale chorych w Domu Misyjnym św. Józefa w Górnej Grupie.

   
 • Kolejna nagroda dla o. Piotra Nawrota SVD

  piotr nawrotO. prof. Piotr Nawrot SVD uhonorowany został tegoroczną Nagrodą im. Benedykta Polaka. Wraz z nim nagrodę otrzymał prof. Charles Robert O’Dell, światowej sławy astronom i astrofizyk z USA.

  Ponadto Kapituła przyznała dwa Wyróżnienia honorowe: kpt. Piotrowi Kuźniarowi i Panu Krzysztofowi Starnawskiemu.

   
 • Koncert muzyki organowej

  PIENIĘŻNO
  24 kwietnia w kościele seminaryjnym w Pieniężnie odbędzie sie koncert muzyki organowej. Posłuchać go będzie można po Mszach świętych o godz. 10.00 i 17.30.

  Koncert związany jest uroczystością św. Wojciecha, patrona domu w Pieniężnie oraz z poświęceniem nowych organów, którego dokona ks. bp Jerzy Mazur SVD.

   
 • Młodzież zebrała środki czystości dla misyjnych szpitali

  PĄCZEWO
  "Dobry bądź i szlachetny, bądź do pomocy gotowy!" powiedział Johann Wolfgang Goethe. Tymi słowami kierowali się uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Pączewie, małej miejscowość niedaleko Starogardu Gdańskiego.

  Samorząd uczniowski zorganizował wśród swoich kolegów i koleżanek akcję zbiórki środków czystości dla pacjentów i podopiecznych misyjnych szpitali.

   
 • X Czuwanie Rodziny Arnoldowej zakończone

  JASNA GÓRA
  Jubileuszowe X Czuwanie Modlitewne Rodziny Arnoldowej na Jasnej Górze przeszło do historii. Zbiegło się ono z 10-tą rocznicą śmierci o. Mariana Żelazka SVD i dlatego było poświęcone szczególnie jego sylwetce i dokonaniom.

  Czuwanie zgromadziło sporą liczbę uczestników z wszystkich stron Polski oraz spoza jej granic.

   W DWÓCH SŁOWACH

WARSZAWA. Podczas sympozjum pt. „Spotkanie z islamem. Między konfrontacją a dialogiem", które odbyło się w ostatnią sobotę 16 kwietnia w siedzibie Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, o. dr Adam Wąs SVD przedstawił referat pt. „Islam jako wyzwanie dla chrześcijańskiego teologa".

WARSZAWA. Zakończyły się wybory Rady Prowincjalnej Polskiej Prowincji na kadencję 2016-2019. W składzie Rady znaleźli się: o. Sylwester Grabowski (wiceprowincjał), br. Piotr Szewczuk, o. Mariusz Góryjowski i o. Franciszek Martyna.

BYTOM. Działa już nowa strona internetowa Domu Misyjnego i Parafii św. Małgorzaty w Bytomiu. Można ją znaleźć pod adresem www.bytom.werbisci.pl.

WARSZAWA. O. Jacek Pawlik SVD został powołany na członka Komitetu Nauk Etnologicznych przy Wydziale I Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk. Będzie pełnił tę funkcję w czasie kadencji 2015-2018.

SANTA CRUZ / BOLIWIA. O. Piotr Nawrot SVD, który został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, odbierze to odznaczenie podczas tegorocznego Festiwalu Muzyki Renesansu i Baroku Amerykańskiego.

GÓRNA GRUPA. W czwartek 25 lutego w Domu Misyjnym św. Józefa w Górnej Grupie zmarł o. Zenon Stężycki, były misjonarz w Indonezji. Miał 85 lat.

POZNAŃ. Trwa ogólnopolska akcja „Misjonarz na Post”. Już niemal 4 tys. osób wspiera polskich misjonarzy. Organizatorzy liczą na to, że będzie ich co najmniej 5 tys.

WARSZAWA. 76 duchownych z Polski zostało w Środę Popielcową ustanowionych przez Franciszka misjonarzami miłosierdzia. Wśród nich jest werbista, o. Krzysztof Sikora SVD.


POLSKAPOLSKA    EUROPAEUROPA    AFRYKAAFRYKA
AMERYKAAMERYKA PŁD./PŁN    AZJAAZJA    OCEANIAOCEANIA

 

Rodzina w hinduizmie

Popularne przysłowie uczy, że syna winno się przez pierwsze pięć lat jego życia traktować jak króla, przez następne dziesięć jak niewolnika, a później jak przyjaciela. Przysłowie to najlepiej obrazuje pozycję syna, a później mężczyzny w społeczności hinduskiej. Synowie, od samego początku, są z wielu powodów ważniejsi niż córki.

Córka często kojarzy się z problemami finansowymi, bowiem jej zamążpójście będzie wymagało posagu. Poza tym odejdzie z rodzinnego domu i będzie wspierać swoją pracą inną rodzinę, a także rodzić dzieci rodzinie męża. Syn natomiast jest przede wszystkim kontynuatorem linii swojego rodu, a także posiada udział we własności. (...)

 

WKRÓTCE
Problem Eucharystii
w Afryce Subsaharyjskiej

ZAPRASZAMY
30
kwietnia
Spotkanie misyjne ze św. Małgorzatą (Bytom)
21
maja
Nocne czuwanie dla młodzieży (Pieniężno)
28
maja
Spotkanie misyjne ze św. Małgorzatą (Bytom)

Styczeń
Aby w obecnym roku poświęconym życiu konsekrowanemu zakonnice i zakonnicy na nowo odkryli radość z pójścia za Chrystusem i z zapałem angażowali się w posługę ubogim.

Luty
Aby małżonkowie żyjący w separacji znaleźli wsparcie w chrześcijańskiej wspólnocie.

Marzec
Aby wyjątkowy wkład kobiety w życie Kościoła był zawsze doceniany.

Kwiecień
Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali umacniającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła.

Maj
Aby wstawiennictwo Maryi pomogło chrześcijanom żyjącym w zlaicyzowanych środowiskach być gotowymi do głoszenia Chrystusa.

Czerwiec
Aby osobiste spotkanie z Chrystusem wzbudziło w wielu młodych pragnienie poświęcenia Mu siebie w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym.

Lipiec
Aby w obliczu nierówności społecznych chrześcijanie Ameryki Łacińskiej dawali świadectwo miłości wobec ubogich i przyczyniali się do tworzenia bardziej braterskiego społeczeństwa.

Sierpień
Abyśmy zapominając o sobie, umieli stawać się bliskimi tych wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach społeczeństwa.

Wrzesień
Aby katecheci dawali swoim życiem świadectwo wiary, którą głoszą.

Październik
Aby wspólnoty chrześcijańskie kontynentu azjatyckiego w duchu misyjnym głosiły Ewangelię wszystkim, którzy jeszcze na nią czekają.

Listopad
Aby pasterze Kościoła, z głęboką miłością dla powierzonej im owczarni, towarzyszyli jej w drodze i ożywiali jej nadzieję.

Grudzień
Aby rodziny, szczególnie te cierpiące, w narodzinach Chrystusa odnalazły nadzieję.

 

 


Więcej informacji? KLIKNIJ!!

Święcenia diakonatu 2015
Fot. Rafał Falandysz

Więcej galerii

 

nurt-okladka

 

      Misyjny opatrunek
      W zdrowym ciele
      Marki na misje
      Klucz do nieba
      Otwarte serce
      Każdy znaczek wspiera misje
      Komórka na misje
      Paramenty liturgiczne
      Kule nadziei

 

 

 

 
© Misjonarze Werbiści 2016
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.