• Wakacje z Misjami 2016

  logo wzm 2016OCYPEL
  Wraz z zakończeniem roku szkolnego rozpoczyna się jubileuszowa XXX edycja Wakacji z Misjami. Po raz kolejny zostaną one zorganizowane w Ocyplu w Borach Tucholskich.

  Uczestnicy przyjadą z wszystkich zakątków Polski, a także z Niemiec, Azerbejdżanu, USA, Irlandii i Indonezji.

   
 • Zmarł o. Benedykt Barkowski SVD

  GRUDZIĄDZ
  10 czerwca 2016 roku w godzinach południowych, po nagłym zasłabnięciu, zmarł zaopatrzony sakramentami chorych w szpitalu w Grudziądzu o. Benedykt Barkowski SVD.

  Miał 83 lata, z czego 72 przeżył w ślubach zakonnych i w 56 w kapłaństwie. Jego pogrzeb odbędzie się 14 czerwca w Górnej Grupie.

   
 • Makatki kuchenne w Muzeum w Pieniężnie

  PIENIĘŻNO
  9 czerwca 2016 roku w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie została udostępniona wystawa makatek kuchennych pochodzących ze zbiorów Muzeum w Praszce.

  Makatki wywodzą się z terenów dzisiejszych Niemiec i Holandii, gdzie popularne były już w XIX wieku. Zawieszane w kuchniach, stanowiły element dekoracji wnętrza, podkreślając zarazem jego schludność i porządek.

   
 • Niebawem startuje Misyjne Święto Młodych 2016

  swieto mlodych 2016 smallCHLUDOWO
  Trwają przygotowania do VIII Misyjnego Święta Młodych, które odbędzie się w dniach 28 czerwca - 2 lipca w Domu Misyjnym w Chludowie.

  W tym roku gośćmi wydarzenia będą ojcowie Piotr Jordan Śliwiński OFMCap i Kazimierz Szymczycha SVD, ks. Michał Olszewski SCJ oraz zespoły muzyczne Maleo Reggae Rockers, Rock&Fire oraz Ninive.

   
 • Miesięcznik "MISJONARZ" - czerwiec 2016

  06 2016WARSZAWA
  W czerwcowym numerze miesięcznika
  "Misjonarz" polecamy między innymi:

  Co tam u Antoniego?
  Przejrzałem archiwum na stronie misjonarz.pl i nic o nas nie było. Więc opowiem sam. Siedzę tu od czterech lat. Życie spokojne jest, bez pośpiechu.

   
 • Finał konkursu "Gdy myślę misje..."

  PIENIĘŻNO
  W sobotę 21 maja Dom Misyjny św. Wojciecha w Pieniężnie wypełnił się radosnym gwarem dzieci, które przybyły na finał III edycji konkursu „Gdy myślę misje…”.

  Tegoroczna odsłona konkursu przebiegała pod hasłem „Zanim ochrzcił się Mieszko – misje wśród naszych przodków”.

   
 • Piłki dla dzieci w krajach misyjnych

  pilki krynica01Krynica Morska to doskonałe miejsce do długich wycieczek i spacerów. Szczególne położenie - od północy Morze Bałtyckie, od południa Zalew Wiślany - tworzy niepowtarzalny klimat.

  Czyste powietrze pełne jodu, wiecznie zielone lasy sosnowo-bukowe, szerokie plaże przyciągnęły w dniach 18-20 maja 2016 roku młodzież z Zespołu Szkół nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków w Bydgoszczy.

   W DWÓCH SŁOWACH

CHLUDOWO. W dniach 9-24 lipca w Chludowie odbędzie się XII Parafiada Królowej Pokoju. Inicjatywa organizowana jest w ramach działalności werbistowskiego Apostolatu Sprawiedliwość i Pokój. Zobacz filmik o Parafiadzie.
          POLECAMY         

WARSZAWA. w dniach 6-14 sierpnia Polską Prowincję SVD odwiedzi o. Heinz Kulüke, Przełożony Generalny. Ojciec Generał odwiedzi przede wszystkim Łotwę, Obwód Kaliningradzki i Ukrainę, które należą do Prowincji Polskiej.

GRUDZIĄDZ. 10 czerwca 2016 roku w szpitalu w Grudziądzu zmarł o. Benedykt Barkowski SVD, wieloletni misjonarz ludowy, spowiednik i rekolekcjonista. Miał 83 lata. Niech odpoczywa w pokoju!

RZYM. 8 czerwca 2016 roku o. Paweł Wójcik SVD obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Tytuł pracy to "Rząd i Kościół w Polsce wobec dyplomacji watykańskiej (1945-1978)".

ŁĘCZYCA. 3 czerwca w Archikolegiacie w Tumie pod Łęczycą zostały po raz drugi wręczone nagrody im. Benedykta Polaka. Jednym z nagrodzonych jest, jak już o tym informowaliśmy, o. prof. Piotr Nawrot SVD.

CHLUDOWO. 9 czerwca o 21.15 w audycji "Żywot Kristiana" w Radio Emaus, gośćmi programu będą osoby z Werbistowskiego Centrum Młodych Tabor oraz ojcowie Kazimierz Grabowski SVD i Franciszek Laka SVD. W ramach prezentacji misyjnego tła VIII Misyjnego Święta Młodych będą opowiadać o misyjnym aspekcie Kościoła w Azji.

WARSZAWA Biuro Mszy Wieczystych SVD uruchomiło możliwość zamawiania online Mszy św. Potwierdzenie zamówienia można także otrzymać w formie dużego obrazka w twardej obwolucie. Więcej informacji u góry strony lub pod adresem www.mszewieczyste.pl.

SUDAN PŁD. 20 maja zmarła siostra s. Veronika Rácková SSpS, ktora została postrzelona 4 dni wcześniej. Niech odpoczywa w pokoju!


POLSKAPOLSKA    EUROPAEUROPA    AFRYKAAFRYKA
AMERYKAAMERYKA PŁD./PŁN    AZJAAZJA    OCEANIAOCEANIA

 

Problem Eucharystii w Afryce Subsaharyjskiej (część 1)

Argumenty za możliwością zmiany materii Eucharystii i stosowania w celebracji produktów lokalnych są wielorakie i zróżnicowane co do znaczenia i jakości teologicznej.

Można je sprowadzić do następujących wymiarów: biblijnego, teologicznego, liturgicznego, polityczno-ekonomicznego, antropologicznego i duszpasterskiego.

 

WKRÓTCE
Problem Eucharystii
w Afryce Subsaharyjskiej
(część 2)

ZAPRASZAMY
28 czerwca - 2 lipca
Misyjne Święto Młodych (Chludowo)
24
lipca
XXII Akcja św. Krzysztofa (Pieniężno)
17
września
XII Zjazd Misyjny Dzieci (Nysa)
24
września
Spotkanie misyjne ze św. Małgorzatą (Bytom)

Styczeń
Aby w obecnym roku poświęconym życiu konsekrowanemu zakonnice i zakonnicy na nowo odkryli radość z pójścia za Chrystusem i z zapałem angażowali się w posługę ubogim.

Luty
Aby małżonkowie żyjący w separacji znaleźli wsparcie w chrześcijańskiej wspólnocie.

Marzec
Aby wyjątkowy wkład kobiety w życie Kościoła był zawsze doceniany.

Kwiecień
Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali umacniającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła.

Maj
Aby wstawiennictwo Maryi pomogło chrześcijanom żyjącym w zlaicyzowanych środowiskach być gotowymi do głoszenia Chrystusa.

Czerwiec
Aby osobiste spotkanie z Chrystusem wzbudziło w wielu młodych pragnienie poświęcenia Mu siebie w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym.

Lipiec
Aby w obliczu nierówności społecznych chrześcijanie Ameryki Łacińskiej dawali świadectwo miłości wobec ubogich i przyczyniali się do tworzenia bardziej braterskiego społeczeństwa.

Sierpień
Abyśmy zapominając o sobie, umieli stawać się bliskimi tych wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach społeczeństwa.

Wrzesień
Aby katecheci dawali swoim życiem świadectwo wiary, którą głoszą.

Październik
Aby wspólnoty chrześcijańskie kontynentu azjatyckiego w duchu misyjnym głosiły Ewangelię wszystkim, którzy jeszcze na nią czekają.

Listopad
Aby pasterze Kościoła, z głęboką miłością dla powierzonej im owczarni, towarzyszyli jej w drodze i ożywiali jej nadzieję.

Grudzień
Aby rodziny, szczególnie te cierpiące, w narodzinach Chrystusa odnalazły nadzieję.

 

 

swieto mlodych 2016 plakat

 

nurt-okladka

 

      Misyjny opatrunek
      W zdrowym ciele
      Marki na misje
      Klucz do nieba
      Otwarte serce
      Każdy znaczek wspiera misje
      Komórka na misje
      Paramenty liturgiczne
      Kule nadziei

 

 

 

 
© Misjonarze Werbiści 2016
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.