• Piłki dla dzieci w krajach misyjnych

  pilki krynica01Krynica Morska to doskonałe miejsce do długich wycieczek i spacerów. Szczególne położenie - od północy Morze Bałtyckie, od południa Zalew Wiślany - tworzy niepowtarzalny klimat.

  Czyste powietrze pełne jodu, wiecznie zielone lasy sosnowo-bukowe, szerokie plaże przyciągnęły w dniach 18-20 maja 2016 roku młodzież z Zespołu Szkół nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków w Bydgoszczy.

   
 • Święcenia kapłańskie 2016

  swiec kapl2016 01PIENIĘŻNO
  W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 15 maja 2016 roku, w Misyjnym Seminarium Dcuhownym w Pieniężnie odbyła się uroczystość udzielenia święceń kapłańskich Łukaszowi Chrunikowi SVD.

  Szafarzem sakramentu kapłaństwa był ks. abp Józef Górzyński z Olsztyna.

   
 • "Gdy myślę misje..." - zaproszenie na finał konkursu

  PIENIĘŻNO
  Niespełna tydzień pozostało do rozwiązania konkursu plastyczno-literacko-filmowego zatytułowanego "Gdy myślę misje...".

  Finał konkursu zaplanowano na sobotę, 21 maja 2016 roku.

   
 • Wystawa "Muzyka baroku boliwijskich Indian"

  muzyka baroku lublin wystawa2016LUBLIN
  17 maja o godz. 13.00 w salach wystawowych Zamku Lubelskiego odbędzie się otwarcie wystawy czasowej zatytułowanej "Muzyka Baroku Boliwijskich Indian".

  Wystawa zorganizowana przez Muzeum Lubelskie pochodzi ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie oraz kolekcji o. Tomasza Szyszki SVD.

   
 • XXII Akcja św. Krzysztofa

  PIENIĘŻNO
  XXII werbistowska Akcja Kierowców na rzecz Misyjnych Środków Transportu wkracza w ostatnią fazę.

  Podsumowanie tegorocznej Akcji nastąpi 24 lipca 2016 roku w Pieniężnie podczas Mszy św. w intencji Darczyńców i ich Rodzin.

   
 • Miesięcznik "MISJONARZ" - maj 2016

  05 2016WARSZAWA
  W majowym numerze miesięcznika
  "Misjonarz" polecamy między innymi:

  Ślepcze, zostaw swój płaszcz
  Jak niektórzy jeszcze pamiętają, w Związku Radzieckim nie było nigdy głodnych, bezdomnych, biednych, nieszczęśliwych i opuszczonych. A jeśli już nawet gdzieś tam, np. w Moskwie, tacy się znaleźli, to na wielkie święta, takie jak 8 marca, 1 maja czy 7 listopada wywożono ich na odległość 100 km od miasta, pozostawiając w lesie albo na pustkowiu.

   
 • Zmarł o. Marek Wójcik SVD

  sp marek wojcik01NOWA USZYCA/UKRAINA
  2 maja zmarł nagle o. Marek Wójcik SVD, misjonarz na Ukrainie. Miał 53 lata.

  O. Marek zmarł w zakrystii w trakcie przygotowania się do Mszy Świętej, którą odprawił już w niebie.

   W DWÓCH SŁOWACH

SUDAN PŁD. 20 maja zmarła siostra s. Veronika Rácková SSpS, ktora została postrzelona 4 dni wcześniej. Niech odpoczywa w pokoju!
      PILNE      

UKRAINA. 2 maja niespodziewanie odszedł do Pana o. Marek Wójcik SVD, misjonarz na Ukrainie. Miał 53 lata. Ceremonie pogrzebowe odbędą się w Parafii MB Bolesnej w Nysie.

KATOWICE. "Gdybym choć raz założył rękawice..." - pod takim tytułem w najnowszym wydaniu "Gościa Niedzielnego" (z dnia 1 maja 2016 roku) znaleźć można duży artykuł poświęcony osobie o. Mariana Żelazka SVD. 10 rocznica śmierci misjonarza minęła 30 kwietnia 2016 roku.
        POLECAMY       

WARSZAWA. Podczas sympozjum pt. „Spotkanie z islamem. Między konfrontacją a dialogiem", które odbyło się w ostatnią sobotę 16 kwietnia w siedzibie Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, o. dr Adam Wąs SVD przedstawił referat pt. „Islam jako wyzwanie dla chrześcijańskiego teologa".

WARSZAWA. Zakończyły się wybory Rady Prowincjalnej Polskiej Prowincji na kadencję 2016-2019. W składzie Rady znaleźli się: o. Sylwester Grabowski (wiceprowincjał), br. Piotr Szewczuk, o. Mariusz Góryjowski i o. Franciszek Martyna.

BYTOM. Działa już nowa strona internetowa Domu Misyjnego i Parafii św. Małgorzaty w Bytomiu. Można ją znaleźć pod adresem www.bytom.werbisci.pl.

WARSZAWA. O. Jacek Pawlik SVD został powołany na członka Komitetu Nauk Etnologicznych przy Wydziale I Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk. Będzie pełnił tę funkcję w czasie kadencji 2015-2018.

SANTA CRUZ / BOLIWIA. O. Piotr Nawrot SVD, który został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, odbierze to odznaczenie podczas tegorocznego Festiwalu Muzyki Renesansu i Baroku Amerykańskiego.


POLSKAPOLSKA    EUROPAEUROPA    AFRYKAAFRYKA
AMERYKAAMERYKA PŁD./PŁN    AZJAAZJA    OCEANIAOCEANIA

 

Rodzina w hinduizmie

Popularne przysłowie uczy, że syna winno się przez pierwsze pięć lat jego życia traktować jak króla, przez następne dziesięć jak niewolnika, a później jak przyjaciela. Przysłowie to najlepiej obrazuje pozycję syna, a później mężczyzny w społeczności hinduskiej. Synowie, od samego początku, są z wielu powodów ważniejsi niż córki.

Córka często kojarzy się z problemami finansowymi, bowiem jej zamążpójście będzie wymagało posagu. Poza tym odejdzie z rodzinnego domu i będzie wspierać swoją pracą inną rodzinę, a także rodzić dzieci rodzinie męża. Syn natomiast jest przede wszystkim kontynuatorem linii swojego rodu, a także posiada udział we własności. (...)

 

WKRÓTCE
Problem Eucharystii
w Afryce Subsaharyjskiej

ZAPRASZAMY
28
maja
Spotkanie misyjne ze św. Małgorzatą (Bytom)
28 czerwca - 2 lipca
Misyjne Święto Młodych (Chludowo)
24
lipca
XXII Akcja św. Krzysztofa (Pieniężno)

Styczeń
Aby w obecnym roku poświęconym życiu konsekrowanemu zakonnice i zakonnicy na nowo odkryli radość z pójścia za Chrystusem i z zapałem angażowali się w posługę ubogim.

Luty
Aby małżonkowie żyjący w separacji znaleźli wsparcie w chrześcijańskiej wspólnocie.

Marzec
Aby wyjątkowy wkład kobiety w życie Kościoła był zawsze doceniany.

Kwiecień
Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali umacniającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła.

Maj
Aby wstawiennictwo Maryi pomogło chrześcijanom żyjącym w zlaicyzowanych środowiskach być gotowymi do głoszenia Chrystusa.

Czerwiec
Aby osobiste spotkanie z Chrystusem wzbudziło w wielu młodych pragnienie poświęcenia Mu siebie w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym.

Lipiec
Aby w obliczu nierówności społecznych chrześcijanie Ameryki Łacińskiej dawali świadectwo miłości wobec ubogich i przyczyniali się do tworzenia bardziej braterskiego społeczeństwa.

Sierpień
Abyśmy zapominając o sobie, umieli stawać się bliskimi tych wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach społeczeństwa.

Wrzesień
Aby katecheci dawali swoim życiem świadectwo wiary, którą głoszą.

Październik
Aby wspólnoty chrześcijańskie kontynentu azjatyckiego w duchu misyjnym głosiły Ewangelię wszystkim, którzy jeszcze na nią czekają.

Listopad
Aby pasterze Kościoła, z głęboką miłością dla powierzonej im owczarni, towarzyszyli jej w drodze i ożywiali jej nadzieję.

Grudzień
Aby rodziny, szczególnie te cierpiące, w narodzinach Chrystusa odnalazły nadzieję.

 

 


Więcej informacji? KLIKNIJ!!

 

nurt-okladka

 

      Misyjny opatrunek
      W zdrowym ciele
      Marki na misje
      Klucz do nieba
      Otwarte serce
      Każdy znaczek wspiera misje
      Komórka na misje
      Paramenty liturgiczne
      Kule nadziei

 

 

 

 
© Misjonarze Werbiści 2016
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.