• Rozpoczęła się akcja "Misjonarz na Post"

  POZNAŃ
  W Środę Popielcową, 10 marca 2016 roku, rozpoczyna się kolejna edycja akcji "Misjonarz na Post".

  Organizatorzy po raz kolejny zapraszają do duchowego wsparcia polskich misjonarzy.

   
 • Pielgrzymka Braci Polskiej Prowincji do Rzymu

  RZYM
  W dniach od 31 stycznia do 3 lutego 2016 roku bracia zakonni z Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego odbyli pielgrzymkę do Rzymu.

  Okazją było zakończenie Roku Życia Konsekrowanego, który to rok uroczyście zainaugurował Ojciec Święty Franciszek dnia 30 listopada 2014 roku w Rzymie.

   
 • III edycja konkursu misyjnego rozpoczęta

  PIENIĘŻNO
  4 lutego 2016 roku rozpoczęła się III edycja Konkursu Misyjnego „Gdy myślę misje...”. W tym roku przebiegać on będzie pod hasłem „Zanim ochrzcił się Mieszko – misje wśród naszych przodków”.

  Konkurs organizowany jest w ramach obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski.

   
 • Miesięcznik "MISJONARZ" - luty 2016

  WARSZAWA
  W lutowym numerze miesięcznika
  "Misjonarz" polecamy między innymi:

  Amazonia - misje szczęścia
  Mieszkańcy wiosek byli zawsze radośni i bardzo życzliwi, chętni do rozmowy i słuchania. Drugą rzeczą, którą zauważyłem była czystość w domu i w obejściu.

   
 • Spotkanie i projekcja filmu "Testament Ojca Żelazka"

  o-zelazekPOZNAŃ
  W poniedziałek, 25 stycznia, z okazji 61. Światowego Dnia Pomocy Chorym na Trąd, o godz. 19.00 w Farze Poznańskiej będzie sprawowana Msza Święta w intencji chorych na trąd i osób, które się nimi opiekują.

  Następnie o godz. 20.00 w kawiarni Cafe Misja odbędzie się projekcja filmu o ojcu Marianie Żelazku SVD. Po filmie o. Czesław Brzezicki SVD opowie o o. Marianie Żelazku.

   
 • Obłóczyny nowicjuszy

  CHLUDOWO
  W sobotę, 16 stycznia 2016 roku, w Domu Misyjnym św. Stanisława Kostki w Chludowie odbyła się uroczystość obłóczyn młodych współbraci.

  Nowicjusze, którzy przygotowują się do złożenia swoich pierwszych ślubów zakonnych, przyjęli swój nowy strój zakonny.

   
 • X Czuwanie Modlitewne Rodziny Arnoldowej

  PIENIĘŻNO
  Jubileuszowe, X Czuwanie Modlitewne Rodziny Arnoldowej odbędzie się w dniach z 1-2 kwietnia 2016 roku w Częstochowie na Jasnej Górze.

  Hasłem tegorocznego spotkania będą słowa „Przebudźmy świat dla Chrystusa”. Gościem honorowym czuwania będzie ks. bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej.

   W DWÓCH SŁOWACH

WARSZAWA. Po zapoznaniu się z wynikami wyborów prowincjalnych, o. Generał mianował o. Eryka Koppę SVD jako Prowncjała Polskiej Prowincji na kolejną kadencję 2016-2019.

WARSZAWA. Aplikacja Kalendarza Biblijnego na tablety i smartfony cieszy się coraz większą popularnością. W ciągu 2 miesięcy pobrano go już ponad 1000 razy. (POBIERZ)

RACIBÓRZ. 8 stycznia siostra Dolores Zok SSpS została wybrana na Przełożoną Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego. Będzie pełniła tę funkcję w czasie kadencji 2016-1019.

POZNAŃ. "Wybaczenie uzdrawia człowieka" - pod takimm tytułem w "Głosie Wielkopolskim" ukazał się wywiad z o. Mirosławem Piąkowskim SVD, w którym mówi on o roli przebaczenia, pojednania, wolności i pokoju serca. (CZYTAJ)

BOCAS DEL TORO / PANAMA. 2 grudnia 2015 roku o. Józef Gwóźdź SVD został mianowany wikariuszem biskupim Prałatury Bocas del Toro w Panamie.

PIENIĘŻNO. X Modlitewne Czuwanie Rodziny Arnoldowej, odbędzie się 1-2 kwietnia 2016 roku, na Jasnej Górze w Częstochowie. Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem "Przebudźmy świat dla Chrystusa".

WARSZAWA. 5 grudnia o godz. 16.00 TVP Regionalna i TVP Polonia transmitować będą na żywo uroczystość beatyfikacji polskich misjonarzy-męczenników - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka z krakowskiej prowincji franciszkanów.

TORUŃ. W TV Trwam i Radiu Maryja komentatorem papieskiej pielgrzymki do Ugandy, Kenii i Republiki Środkowej Afryki będzie o. Marek Grzech SVD.


POLSKAPOLSKA    EUROPAEUROPA    AFRYKAAFRYKA
AMERYKAAMERYKA PŁD./PŁN    AZJAAZJA    OCEANIAOCEANIA

 

Rodzina w hinduizmie

Popularne przysłowie uczy, że syna winno się przez pierwsze pięć lat jego życia traktować jak króla, przez następne dziesięć jak niewolnika, a później jak przyjaciela. Przysłowie to najlepiej obrazuje pozycję syna, a później mężczyzny w społeczności hinduskiej. Synowie, od samego początku, są z wielu powodów ważniejsi niż córki.

Córka często kojarzy się z problemami finansowymi, bowiem jej zamążpójście będzie wymagało posagu. Poza tym odejdzie z rodzinnego domu i będzie wspierać swoją pracą inną rodzinę, a także rodzić dzieci rodzinie męża. Syn natomiast jest przede wszystkim kontynuatorem linii swojego rodu, a także posiada udział we własności. (...)

 

WKRÓTCE
Problem Eucharystii
w Afryce Subsaharyjskiej

ZAPRASZAMY
7-11
lutego
Rekolekcje powołaniowe
dla młodzieży męskiej (Nysa)
20
lutego
Spotkanie Współpracowników Misjonarzy Werbistów (Olsztyn)
28
lutego
Spotkanie Współpracowników Misjonarzy Werbistów (Gdynia)
4-6
marca
Warszaty Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS (Rościnno k. Wągrowca)
5/6
marca
Misyjne Czuwanie dla Młodzieży (Pieniężno)
6
marca
Spotkanie Współpracowników Misjonarzy Werbistów (Elbląg)
1
kwietnia
X Czuwanie Rodziny Arnoldowej (Jasna Góra)
8-10
kwietnia
Warszaty Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS (Katowice)
16
kwietnia
Spotkanie Współpracowników Misjonarzy Werbistów (Bielsko-Biała)
23
kwietnia
Spotkanie Współpracowników Misjonarzy Werbistów (Wrocław)

Styczeń
Aby w obecnym roku poświęconym życiu konsekrowanemu zakonnice i zakonnicy na nowo odkryli radość z pójścia za Chrystusem i z zapałem angażowali się w posługę ubogim.

Luty
Aby małżonkowie żyjący w separacji znaleźli wsparcie w chrześcijańskiej wspólnocie.

Marzec
Aby wyjątkowy wkład kobiety w życie Kościoła był zawsze doceniany.

Kwiecień
Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali umacniającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła.

Maj
Aby wstawiennictwo Maryi pomogło chrześcijanom żyjącym w zlaicyzowanych środowiskach być gotowymi do głoszenia Chrystusa.

Czerwiec
Aby osobiste spotkanie z Chrystusem wzbudziło w wielu młodych pragnienie poświęcenia Mu siebie w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym.

Lipiec
Aby w obliczu nierówności społecznych chrześcijanie Ameryki Łacińskiej dawali świadectwo miłości wobec ubogich i przyczyniali się do tworzenia bardziej braterskiego społeczeństwa.

Sierpień
Abyśmy zapominając o sobie, umieli stawać się bliskimi tych wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach społeczeństwa.

Wrzesień
Aby katecheci dawali swoim życiem świadectwo wiary, którą głoszą.

Październik
Aby wspólnoty chrześcijańskie kontynentu azjatyckiego w duchu misyjnym głosiły Ewangelię wszystkim, którzy jeszcze na nią czekają.

Listopad
Aby pasterze Kościoła, z głęboką miłością dla powierzonej im owczarni, towarzyszyli jej w drodze i ożywiali jej nadzieję.

Grudzień
Aby rodziny, szczególnie te cierpiące, w narodzinach Chrystusa odnalazły nadzieję.

 

 


Więcej informacji? KLIKNIJ!!

Święcenia diakonatu 2015
Fot. Rafał Falandysz

Więcej galerii

 

nurt-okladka

 

 
© Misjonarze Werbiści 2016
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.