• Pomóż misjonarzom w Adwencie

  PIENIĘŻNO
  W I niedzielę Adwentu, 29 listopada 2015 roku, rozpoczyna się kolejna Werbistowska Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu.

  Można się w nią włączyć przez modlitwę za misje i misjonarzy, a także wybierając jedną z akcji tematycznych przygotowanych z tej okazji.

   
 • Poświęcenie obrazów Jezusa Miłosiernego

  PIENIĘŻNO
  22 listopada 2015 roku, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zostały poświecone obrazy Jezusa Miłosiernego przeznaczone na misje.

  Wydarzenie to miało miejsce w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie, podczas Mszy św. o godz. 10.00, której głównym celebransem był o. Adam Michałek SVD.

   
 • Klerycy na warsztatach

  STAWIGUDA
  W sobotę, 14 listopada, klerycy III i IV roku z naszego Seminarium wzięli udział w warsztatach poświęconych metodom pracy duszpasterskiej z młodzieżą.

  Warsztaty odbyły się w Stawigudzie pod Olsztynem. Elementami tego spotkania były: modlitwa, konferencje, warsztaty i praca w grupach.

   
 • Kalendarz Biblijny w wersji mobilnej

  WARSZAWA
  Od 9 listopada dostępny jest Kalendarz biblijny w wersji mobilnej. To połączenie znanego i popularnego Kalendarza Słowa Bożego z Agendą Biblijną.

  Aplikacja została przygotowana przez Agencję Kreatywną 052B, a wydana przez Polską Prowincję SVD.

   
 • Werbiści konsultorami w Radach Konferencji Episkopatu Polski

  WARSZAWA
  Dwaj polscy werbiści zostali konsultorami Rad działających przy Konferencji Episkopatu Polski.

  O. Jacek Pawlik SVD został konsultorem Rady Naukowej a o. Damian Cichy SVD konsultorem Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

   
 • Zjazd Misyjny Dzieci 2015 - podsumowanie

  NYSA
  Sobota 19 października rozpoczęła się jak każda inna we wspólnocie werbistowskiej Domu św. Andrzeja w Nysie. Współbracia zgromadzili się na wspólnej porannej modlitwie i Eucharystii, a po śniadaniu ruszyli do swoich codziennych obowiązków.

  Gdyby jednak ktoś znający życie wspólnoty przyjrzał się uważniej z pewnością zauważyłby, że tylko część członków wspólnoty ruszyła do swoich zwykłych zajęć. Co więcej, tego dnia w Nysie zjawiło się więcej misjonarzy niż zwykle. Bo i dzień nie był kolejnym z wielu.

   
 • Jak założyć zgromadzenie misyjne?

  POZNAŃ
  "Jak założyć zgromadzenie misyjne? Recepta św. Arnolda" to temat spotkania organizowanego przez Misjonarzy Werbistów i Werbistowskie Centrum Młodych TABOR z Chludowa.

  Spotkanie odbędzie się w sobotę 21 listopada w Archidiecezjalnym Centrum Misyjnym przy ul. Dmowskiego 130 w Poznaniu.

   W DWÓCH SŁOWACH

TORUŃ. W TV Trwam i Radiu Maryja komentatorem papieskiej pielgrzymki do Ugandy, Kenii i Republiki Środkowej Afryki będzie o. Marek Grzech SVD.

LAINYA/SUDAN PŁD.  Ruszyła strona internetowa o. Andrzeja Dzidy SVD, pracującego w parafii Lainya w Sudanie Południowym. Stronę znaleźć można pod adresem www.sudanpoludniowysvd.blogspot.ie.

LUBLIN.  W dniach 9-16 listopada w hallu budynku Collegium Norwidianum na KUL w Lublinie obejrzeć można wystawę "Rola muzyki w dziele Ewangelizacji - o. Piotr Nawrot SVD. Misjonarz i muzykolog". Wystawa pochodząca ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pieniężna przygotowana została przez werbistowski Referat Misyjny z Lublina.

WARSZAWA.  Od kilku dni dostępny jest już Kalendarz Biblijny w wersji mobilnej. To połączenie znanego i popularnego kalendarzyka misyjnego z Agendą Biblijną. Aplikację znaleźć można na Google Play.

CHLUDOWO.  W dniach 20-22 listopada w Domu Misyjnym św. Stanisława Kostki w Chludowie odbędą się drugie warsztaty tegorocznej edycji Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS. 

PIENIĘŻNO.  Referat Misyjny w Pieniężnie rozpoczął nową akcję misyjną zatytułowaną "W zdrowym ciele". Celem akcji jest zbiórka środków czystości i higieny osobistej dla pacjentów i podopiecznych szpitali misyjnych.
      POLECAMY      

WARSZAWA.  22 października gościem Expressu Synodalnego w SalveTV był o. Kazimierz Szymczycha SVD, wieloletni misjonarz w Kongo, a obecnie Sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Program z jego uczestnictwem można obejrzeć na stronie www.salvetv.pl

JASNA GÓRA.  W dniach 19-20 października na Jasnej Górze odbyła się 33. Pielgrzymka Braci Zakonnych. Uczestnicy zastanawiali się nad tożsamością powołania brata zakonnego i nad tym, kim on jest dla Kościoła. W pielgrzymce wzięli udział także bracia naszej Prowincji.


POLSKAPOLSKA    EUROPAEUROPA    AFRYKAAFRYKA
AMERYKAAMERYKA PŁD./PŁN    AZJAAZJA    OCEANIAOCEANIA

rzk logo pl net

Rodzina w hinduizmie

Popularne przysłowie uczy, że syna winno się przez pierwsze pięć lat jego życia traktować jak króla, przez następne dziesięć jak niewolnika, a później jak przyjaciela. Przysłowie to najlepiej obrazuje pozycję syna, a później mężczyzny w społeczności hinduskiej. Synowie, od samego początku, są z wielu powodów ważniejsi niż córki.

Córka często kojarzy się z problemami finansowymi, bowiem jej zamążpójście będzie wymagało posagu. Poza tym odejdzie z rodzinnego domu i będzie wspierać swoją pracą inną rodzinę, a także rodzić dzieci rodzinie męża. Syn natomiast jest przede wszystkim kontynuatorem linii swojego rodu, a także posiada udział we własności. (...)

 

WKRÓTCE
Problem Eucharystii
w Afryce Subsaharyjskiej

ZAPRASZAMY
19/20
grudnia
Misyjne Czuwanie dla Młodzieży (Pieniężno)
20-23
stycznia
Rekolekcje powołaniowe
dla młodzieży męskiej (Chludowo)
27-30
stycznia
Rekolekcje powołaniowe
dla młodzieży męskiej (Pieniężno)
7-11
lutego
Rekolekcje powołaniowe
dla młodzieży męskiej (Nysa)
5/6
marca
Misyjne Czuwanie dla Młodzieży (Pieniężno)
1
kwietnia
X Czuwanie Rodziny Arnoldowej (Jasna Góra)

Styczeń
Aby w obecnym roku poświęconym życiu konsekrowanemu zakonnice i zakonnicy na nowo odkryli radość z pójścia za Chrystusem i z zapałem angażowali się w posługę ubogim.

Luty
Aby małżonkowie żyjący w separacji znaleźli wsparcie w chrześcijańskiej wspólnocie.

Marzec
Aby wyjątkowy wkład kobiety w życie Kościoła był zawsze doceniany.

Kwiecień
Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali umacniającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła.

Maj
Aby wstawiennictwo Maryi pomogło chrześcijanom żyjącym w zlaicyzowanych środowiskach być gotowymi do głoszenia Chrystusa.

Czerwiec
Aby osobiste spotkanie z Chrystusem wzbudziło w wielu młodych pragnienie poświęcenia Mu siebie w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym.

Lipiec
Aby w obliczu nierówności społecznych chrześcijanie Ameryki Łacińskiej dawali świadectwo miłości wobec ubogich i przyczyniali się do tworzenia bardziej braterskiego społeczeństwa.

Sierpień
Abyśmy zapominając o sobie, umieli stawać się bliskimi tych wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach społeczeństwa.

Wrzesień
Aby katecheci dawali swoim życiem świadectwo wiary, którą głoszą.

Październik
Aby wspólnoty chrześcijańskie kontynentu azjatyckiego w duchu misyjnym głosiły Ewangelię wszystkim, którzy jeszcze na nią czekają.

Listopad
Aby pasterze Kościoła, z głęboką miłością dla powierzonej im owczarni, towarzyszyli jej w drodze i ożywiali jej nadzieję.

Grudzień
Aby rodziny, szczególnie te cierpiące, w narodzinach Chrystusa odnalazły nadzieję.

 

 

Święcenia diakonatu 2015
Fot. Rafał Falandysz

Więcej galerii

 

11 2015

nurt-okladka

 

 

klucz do nieba

kierowcy misjom 2015-300px

 

 

 

 
© Misjonarze Werbiści 2015
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.