_____________________________


 

 

Strefa SVD      Poczta SVD

kancelaria lech

    WIADOMOŚCI
 
 • Portal biblijny dla młodzieży afrykańskiej

  ST. OTTILIEN / NIEMCY
  Lectioyouth.net to nowy portal internetowy adresowany do młodych na kontynencie afrykańskim. Jego celem jest pomoc w duszpasterstwie biblijnym.

  W przygotowanie portalu czynnie włączyli się werbiści pracujący w Afryce.

   
 • Ochody rocznicy śmierci bł. o. Ludwika Mzyka

  CHLUDOWO
  20 lutego przypadła 77. rocznica męczeńskiej śmierci bł. o. Ludwika Mzyka SVD, rektora w Chludowie oraz mistrza nowicjatu Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego w latach 1935-1940.

  W związku z tym wspólnota werbistów w Chludowie, w niedzielę 19 lutego, zorganizowała obchody tej rocznicy, które rozpoczęły się w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Chludowie.

   
 • Maryja w życiu Afrykańczyków

  matko afrykiPIENIĘŻNO
  "Matko Afryki" to wydana ostatnio przez Referat Misyjny w Pieniężnie książka s. Dolores Zok SSpS, misjonarki w Afryce.

  Lata życia i posługi misyjnej w Afryce pozwoliły s. Dolores doświadczyć, kim jest Maryja w życiu prostych ludzi na kontynencie afrykańskim.

   
 • Spotkanie prowincjalne na temat powołań

  PIENIĘŻNO
  XXII Kapituła Prowincjalna Zgromadzenia Słowa Bożego postanowiła zorganizować spotkanie prowincjalne na temat powołań. Bezpośrednim motywem jest stale zmniejszająca się liczba wstępujących do seminariów i zgromadzeń, także tych, które założył św. Arnold Janssen.

  W dniach 14 i 15 lutego w Pieniężnie odbyło się spotkanie na temat powołań w Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego oraz powołań w Europie.

   
 • Fizjonomia milczenia w Szczytnie

  SZCZYTNO
  Od 9 lutego 2017 roku w Muzeum Mazurskim w Szczytnie oglądać można wystawę pt. "Fizjonomia milczenia. Krajobraz w sztuce tajwańskiego artysty Lao Ci Fu".

  Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego z Pieniężna. Czynna będzie do 31 marca 2017 roku.

   
 • Czasowi migranci

  WARSZAWA
  Centrum Migranta Fu Shenfu startuje z nowym projektem dla studentów zagranicznych przyjeżdżających do Polski w ramach programu Erasmus.

  Pośród  dzisiejszych «znaków  czasu» na szczególną uwagę zasługują studenci obcokrajowcy - pisał papież Benedykt XVI w Orędziu na 92. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

   
 • Zmarł o. Jerzy Lopatta SVD

  PARAGWAJ
  24 stycznia 2017 roku w wieku 93 lat zmarł w Encarnación w Paragwaju o. Jerzy Lopatta SVD. Na niwie misyjnej przepracował 58 lat.

  Urodził się 1 grudnia 1924 roku w Karchowicach, w gminie Zbrosławice w powiecie gliwickim, w rodzinie górniczej z rodziców Ernesta i Marii Golka. Był ich szóstym i ostatnim dzieckiem.

    W DWÓCH SŁOWACH

RZYM. Nasze Zgromadzenie podejmie pracę misyjną wśród Polonii i innych migrantów w Diecezji Oslo w Norwegii. Misję tę będzie prowadzić Polska Prowincja.

OPOCZNO. O. Zdzisław Kupisiński SVD, podczas uroczystości na zakończenie karnawału „Kusoki 2017”, która odbyła się 18 lutego 2017 r. w Opocznie, otrzymał Wyróżnienie Burmistrza Opoczna Rafała Kądzieli za dotychczasowe osiągnięcia na rzecz utrwalania bogatych tradycji regionu opoczyńskiego.

PIENIĘŻNO. W piątek, 10 lutego 2017 roku, rozpoczęła się IV edycja konkursu plastyczno-literacko-filmowego "Gdy myślę misje...". Więcej informacji oraz regulami konkursu znaleźć można TUTAJ.
       ZAPRASZAMY       

WARSZAWA. Zachęcamy do przekazywania 1% swojego podatku na naszą Fundację Ośrodek Migranta Fu Shenfu, od lat pomagającą migrantom przebywającym w Polsce.

PIENIĘŻNO. "Znaki wiary" to nowa akcja Referatu Misyjnego z Pieniężna, w której można przekazać nieużywane, w dobrym stanie krzyżyki, medaliki lub różańce. Werbiści w krajach misyjnych przekażą je je wierzącym w swoich parafiach. Plakat akcji możesz znaleźć TUTAJ.
          POLECAMY        

WARSZAWA. Na stronie internetowej miesięcznika MISJONARZ znaleźć można ankietę czytelnika, w której można wyrazić swoją opinię na temat szaty graficznej i zawartości czasopisma. Zapraszamy do podzielenia się swoimi uwagami.

GÓRNA GRUPA. Dom Misyjny św. Józefa w Górnej Grupie uruchomił nową wersję strony internetowej. Można ją znaleźć pod adresem www.gornagrupa.werbisci.pl.

PIENIĘŻNO. Tegoroczne Skupienie dla Animatorów i Dobrodziejów Dziela Misyjnego odbędzie się w dniach 24-26 marca 2017 roku w Pieniężnie. Więcej informacji o skupieniu znajdzie się na naszej stronie niebawem.
         ZAPRASZAMY        


POLSKAPOLSKA    EUROPAEUROPA    AFRYKAAFRYKA
AMERYKAAMERYKA PŁD./PŁN    AZJAAZJA    OCEANIAOCEANIA

gmm2017 logo300px

 

    CZYTELNIA
 

Od kalifatu do Państwa Islamskiego

Islam zaliczany jest do trzech wielkich religii monoteistycznych (obok judaizmu i chrześcijaństwa), stanowi obecnie drugi pod względem liczby wyznawców system religijny na świecie.

Orędzie skierowane w VII wieku do mieszkańców Arabii było nie tylko boskim poleceniem nawrócenia na prawdziwą drogę wiary, ale stało się także fundamentem kształtowania nowego ustroju organizacji społeczno-administracyjno-politycznej. Te dwa wymiary – religijny i społeczny – zaczęły się mocno przenikać. Natomiast siłę i jedność muzułmańskiej społeczności wyznaczały rytuały kultyczne, stając się zarazem podwaliną braterstwa między wyznawcami.

 

WKRÓTCE
Dialog życia z wyznawcami islamu.
Świadectwo katolickiej misjonarki

ZAPRASZAMY
5
marca
Spotkanie dla przyjaciół misji i dobrodziejów (Chludowo)
5
marca
Spotkanie rejonowe współpracowników werbistów (Gdynia)
11/12
marca
Nocne Czuwanie dla młodzieży (Pieniężno)
18
marca
Spotkanie rejonowe współpracowników werbistów (Bielsko-Biała)
24-26
marca
Skupienie dla Animatorów i Dobrodziejów (Pieniężno)
1
kwietnia
Spotkanie rejonowe współpracowników werbistów (Wrocław)
6/7
maja
Nocne Czuwanie dla młodzieży (Pieniężno)

Styczeń
Aby w obecnym roku poświęconym życiu konsekrowanemu zakonnice i zakonnicy na nowo odkryli radość z pójścia za Chrystusem i z zapałem angażowali się w posługę ubogim.

Luty
Aby małżonkowie żyjący w separacji znaleźli wsparcie w chrześcijańskiej wspólnocie.

Marzec
Aby wyjątkowy wkład kobiety w życie Kościoła był zawsze doceniany.

Kwiecień
Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali umacniającą obecność zmartwychwstałego Pana i solidarność całego Kościoła.

Maj
Aby wstawiennictwo Maryi pomogło chrześcijanom żyjącym w zlaicyzowanych środowiskach być gotowymi do głoszenia Chrystusa.

Czerwiec
Aby osobiste spotkanie z Chrystusem wzbudziło w wielu młodych pragnienie poświęcenia Mu siebie w kapłaństwie lub życiu konsekrowanym.

Lipiec
Aby w obliczu nierówności społecznych chrześcijanie Ameryki Łacińskiej dawali świadectwo miłości wobec ubogich i przyczyniali się do tworzenia bardziej braterskiego społeczeństwa.

Sierpień
Abyśmy zapominając o sobie, umieli stawać się bliskimi tych wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach społeczeństwa.

Wrzesień
Aby katecheci dawali swoim życiem świadectwo wiary, którą głoszą.

Październik
Aby wspólnoty chrześcijańskie kontynentu azjatyckiego w duchu misyjnym głosiły Ewangelię wszystkim, którzy jeszcze na nią czekają.

Listopad
Aby pasterze Kościoła, z głęboką miłością dla powierzonej im owczarni, towarzyszyli jej w drodze i ożywiali jej nadzieję.

Grudzień
Aby rodziny, szczególnie te cierpiące, w narodzinach Chrystusa odnalazły nadzieję.

 

 

 
© Misjonarze Werbiści 2017
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.